فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"یکجانبه گرایی امریکا امنیت جهان را به خطر انداخته"

وزیرامور خارجه روسیه تصریح کرد: آمریکا تلاش می کند نظریه جهان تک قطبی خود را اجرا کند که درچارچوب آن امکان تغییر وضعیت درمناطق مختلف جهان مطابق با منافع خود را به دست می آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر امور خارجه روسیه گفت: یکجانبه  گرایی آمریکا و بی توجهی این کشور به معیارهای بین المللی امنیت جهان  را به خطر انداخته است.

سرگئی لاوروف  با بیان اینکه  حل چالش های کنونی جامعه جهانی تشریک مساعی واقدامات گروهی  کشورها را می طلبد تاکید کرد، متاسفانه شرکای آمریکایی وائتلاف غربی تحت رهبری آنها بجای  اتخاذ چنین رویکردی ازموضع برتر وانحصارگرایی به اقدامات یکجانبه متوسل  می شوند.

وی اضافه کرد: آمریکا برای رسیدن به اهداف خود، اصول اساسی منشورسازمان ملل از جمله احترام به حق حاکمیت  تمامیت ارضی وعدم مداخله  خارجی درامور داخلی کشورها را  نقض می کند.

 وی افزود: سیاست آمریکا، بی ثبات کردن کشورهای مخالف سیاست های  خود است و درسال های اخیر ازاین طریق در چند کشور انقلاب رنگی برپا کرده و این سیاست را هم اکنون در سوریه اجرا می کند.

-

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه سپس به اتخاذ این شیوه ها ازطرف آمریکا و متحدانش درعراق وسوریه اشاره کرده وگفت: واشنگتن ومتحدانش بدون کسب مجوز شورای امنیت وقطعنامه های آن به کشورهای عراق، لیبی ویوگسلاوی حمله کردند.

وی گفت : واشنگتن اخیرا بطور آشکار حق خود برای استفاده از نیروی نظامی درهر کشوری درجهان برای تامین منافع خود را اعلام کرده است.

لاوروف یاداوری کرد: در دکترین امنیت ملی آمریکا که درسال 2010 تصویب شده اعلام شده است که درصورتی که منافع واشنگتن ایجاب کند این کشور می تواند بدون کسب مجوز شورای امنیت وبطور یکجانبه درهرکشوری که می خواهد عملیات نظامی اجرا کند.

وی افزود: آمریکا تکنولوژی بی ثبات کردن کشورهای مخالف سیاست های خود را بکار می گیرد و درسال های اخیر ازاین طریق در چند کشور انقلاب رنگی برپا کرده و این سیاست هم اکنون هم اجرا می شود.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: دراکثر موارد این گونه مداخله نه تنها به رفع مناقشات کمکی نمی کند بلکه برعکس باعث افزایش مشکلات کشورها و وقوع رویارویی های مسلحانه می شود.

جدید ترین مطالب سایت