لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نشست سانتی‌متری زمین در تهران

مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین شناختی سازمان زمین شناسی کشور اعلام كرد: در زمینه فرونشست زمین در سرتاسر کشور با مشکل جدی روبه رو هستیم.

هموطن: نقشه پهنه بندی فرونشست زمین در دشت تهران - شهریار نشان می دهد ما در منطقه جنوب شهر در برخی سال ها با 17 سانتی متر فرونشست مواجه بوده ایم که متاسفانه این وضعیت به دلیل برداشت نامناسب از سفره های آب زیرزمینی در کل کشور وجود دارد.

در همین ارتباط در سال 2011 و بر اساس آخرین آمارهای اعلامی، نام ایران با عناوینی مانند دشت مشهد 28 سانتی متر و دشت تهران 20 تا 25 سانتی متر فرونشست، در میان کشورهای با خطر فرونشست زیاد قرار دارد.

بلورچی اضافه کرد: با همه این مسائل و خطراتی که در این زمینه ما را تهدید می کند،  راه اقدام و برون رفت از این مشکلات هم خیلی سخت و دور از دسترسی نیست و مثلا می توانیم با استفاده بهینه در استفاده از آب های بخش کشاورزی که 52 درصد آن از آب های زیرزمینی تامین می شود، از بروز این بحران ها جلوگیری کنیم.

  محمد جواد بلورچی، زمین لغزش و فرونشست زمین به دلیل برداشت بی رویه آب در تهران را یک خطر جدی دانست و گفت: باید با شناخت و آگاهی نسبت به این خطرات، هزینه های آن را کاهش داد.

منبع خبر: ایسنا

جدید ترین مطالب سایت