فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

درآمد هالیوودی ها چقدر است؟

با در نظر گرفتن تمام متغیرها، باید به یاد داشت که یک بازیگر رده میانی درآمد بسیار بالاتری نسبت به بازیگران رده پایین تر دارد. با استناد به جدیدترین آمارها بازیگران این رده چیزی حدود 52 هزار دلار در سال درآمد دارند؛ درحالی که بیشتر بازیگران رده پایینی ممکن است تنها سالی هزار دلار به دست  آورند.

هموطن: در این گزارش به اقتصاد سینمای هالیوود پرداخته ایم و اینکه چه کسی 75 میلیون دلار در هالیوود درآمد دارد؟ و پردرآمدترین ستاره های تلویزیون چه کسانی هستند؟ و کار کردن در مقام مدیر برنامه ها چقدر درآمد می آورد؟ در این گزارش حتی می توانید از درآمد حیواناتی که در فیلم ها و سریال ها بازی می کنند، باخبر شوید.

در آمد رده میانی ها:

52 هزار دلار

با در نظر گرفتن تمام متغیرها، باید به یاد داشت که یک بازیگر رده میانی درآمد بسیار بالاتری نسبت به بازیگران رده پایین تر دارد. با استناد به جدیدترین آمارها بازیگران این رده چیزی حدود 52 هزار دلار در سال درآمد دارند؛ درحالی که بیشتر بازیگران رده پایینی ممکن است تنها سالی هزار دلار به دست  آورند. به گزارش هالیوود ریپورتر، کاهش میزان پرداختی ها توسط استودیوها در سال های اخیر باعث شده است که بازیگران رده میانی طوری ضربه ببینند که در دهه 1990 حتی تصورش را هم نمی شد کرد. به طور مثال لئوناردو دی کاپریو برای نقش آفرینی در فیلم «گرگ وال استریت» 25 میلیون دلار کسب کرد؛ اما جونا هیل برای نقشش تنها 60 هزار دلار گرفت. میکی رورک هم برای ایفای نقش شخصیت منفی فیلم «مرد آهنی 2» تنها 250 هزار دلار گرفته بود.

درآمد هالیوودی ها چقدر است؟

فیلمبردار:

5 تا 30 هزار دلار در هفته

فیلمبرداران و مدیرهای فیلمبرداری درجه یک هالیوودی که تعدادشان چیزی بین 10 تا 15 نفر است، می توانند هفته ای 25 تا 30 هزار در فیلمبرداری های 12 هفته ای فیلم های سینمایی درآمد داشته باشند. یک فیلمبردار باتجربه می تواند در یک فیلم بودجه بالای استودیویی – مثلا بالای 80 میلیون دلار بودجه – درآمدی بین 10 تا 20 هزار دلار در هفته داشته باشد. در فیلم های مستقل کم بودجه تر نیز فیلمبرداران می توانند انتظار درآمدی بین 2 تا 5 هزار دلار در هفته را داشته باشند. محدوده کارمزد فیلمبرداران تلویزیونی نیز بین 5 تا 8 هزار دلار در هفته است.

مدیر برنامه ها:

200 هزار دلار تا 10 میلیون دلار

مانند تمام افراد دیگر حاضر در هالیوود، آژانس های کشف و توسعه استعدادها هم فشارهای اخیر را حس کرده اند.با این حال کارمزد هر مدیر برنامه بستگی به میزان سرمایه ای دارد که او برای آژانس به ارمغان می آورد. در کل می توان گفت که یک مدیر برنامه تازه کار می تواند چیزی بین 50 تا 65 هزار دلار درآمد داشته باشد؛ درحالی که افراد حرفه ای تر حدود 200 هزار دلار درآمد خواهند داشت. شرکای اصلی آژانس ها بین 400 تا 700 هزار دلار در سال کسب می کنند و اعضای هیات مدیره مانند برایان لورد از سی ای ای و آری امانوئل از دبلیو  ام ای می توانند تا 10 میلیون دلار نیز درآمد داشته باشند.

فیلمنامه نویس:

100 هزار تا یک میلیون دلار

درآمد فیلمنامه نویسان سینما همین طور در حال کاهش است. فیلمنامه نویسان هالیوودی در سال گذشته روی هم رفته 331 میلیون دلار درآمد داشتند که نسبت به سال 2009 کاهشی 25 درصدی داشته است، اما بعضی از فیلمنامه نویسان خاص مانند الکس کورتزمن، روبرتو اورچی و سایمون کینبرگ هم هستند که هنوز تا 5 میلیون دلار در سال درآمد دارند.

کارگردان فیلم:

250 هزار دلار تا 20 میلیون دلار برای هر فیلم

یکی از مدیران اجرایی استودیوها درباره وضعیت مالی کنونی کارگردان ها می گوید: دیگر چیزی به عنوان میانه وجود ندارد. یا پول یک استاد مدرن را می دهید یا پول بسیار بسیار کمتری پرداخت می کنید. آن روزها گذشت که کارگردان ها فقط به خاطر انجام دادن کارشان 3 تا 4 میلیون دلار دریافت می کردند.کارمزد استادان مدرن چیزی حدود 7 تا 10 میلیون دلار برای کارگردانانی مانند پل گرین گرس و ریدلی اسکات است. گفته می شود کریستوفر نولان برای فیلم «میان ستاره ای» 20 میلیون دلار دریافت کرده است. اما در سمت مقابل این ترازو هم کارگردانان تازه کار می توانند انتظار درآمدی بین 250 تا 500 هزار دلار را برای اولین فیلم استودیویی بزرگ خود داشته باشند.

تهیه کننده:

250 هزار دلار تا 2 میلیون دلار

تعداد تهیه کنندگانی که درآمدی بیش از 2 میلیون دلار دارند حدود 15 نفر است؛ از جمله این افراد می توان به جری بروکهایمر، اسکات رودین، برایان گریزر و نیل اچ موریتز اشاره کرد. اما تهیه کنندگان تازه کار می توانند انتظار درآمدی 250 هزار دلاری را داشته باشند و بازیگرانی که به تازگی می خواهند وارد عرصه تهیه کنندگی شوند نیز حدود 500 تا 750 هزار درآمد دارند. اما بازیگران کارکشته ای که تجربه تهیه کنندگی بالایی دارند کاملا متفاوت هستند؛ به طور مثال آدام سندلر برای تهیه «آدم بزرگ های 2» توانست 5 میلیون دلار به دست آورد.

حیوانات بازیگر:

5 تا 108 هزار دلار

کریستال، میمونی که سال 2012 در 9 اپیزود سریال «تمرین حیوانات» شبکه ان بی سی بازی کرده بود، مبلغ 108 هزار دلار دریافت کرد؛ اما بیشتر حیوانات دیگر درآمدی کمتر دارند؛ کارمزد روزانه میانگین یک سگ یا گربه در هالیوود 400 دلار است که به مبلغ 5 تا 10 هزار دلار در سال می رسد.

شاخه های فرعی تر

علاوه بر موارد ذکر شده شغل های دیگری هم وجود دارد که در هالیوود به کارهای حاشیه ای معروف است:

رئیس شبکه تلویزیونی: 2 تا 3 میلیون دلار/ دستیارهای مدیر برنامه ها: ساعتی 10 تا 13 دلار/ وکیل صنعت سرگرمی: 2 تا 6 میلیون دلار/ سیاهی لشکر :  148 دلار در روز/ میزبان نمایش های بازی و سرگرمی: یک تا 10 میلیون دلار/ میزبان برنامه های مصاحبه ای آخر شب: 3 تا 30 میلیون دلار/ مدیر روابط عمومی: 27 تا 400 هزار دلار/ صداپیشه تبلیغاتی: 3 هزار دلار تا 1 میلیون دلار برای هر تبلیغ/ اداره کننده اصلی سریال: 30 تا 100 هزار دلار در هر اپیزود.

ستاره های تلویزیونی:

150 هزار تا 1 میلیون دلار

در گذشته وقتی یک ستاره سینمایی در تلویزیون ظاهر می شد، به نظر می رسید که وضعش دارد بدتر می شود، اما امروز این کار به عنوان یک پیشرفت اساسی دیده می شود. تنها در تابستان گذشته ستاره هایی مانند هالی بری، کاترین هیگل و تئا لئونی در سریال های جدید تلویزیونی ظاهر شدند. هر یک از آنها برای هر اپیزود مبلغ 150 هزار دلار دریافت کردند که برای یک فصل 22 اپیزودی به مبلغ 3/3 میلیون دلار می رسد.اما بازیگران تلویزیونی شناخته شده که تقریبا هیچ گونه تجربه پرده بزرگی نیز ندارند، وضع بهتری دارند. جیم پارسونز، جانی گالکی و کیلی کوئوکو حالا برای هر اپیزود سریال «بیگ بنگ تئوری» یک میلیون دلار دریافت می کنند. اشتون کوچر هم برای هر اپیزود سریال «دو و نیم مرد» 750 هزار دلار درآمد دارد. با درآمدهایی این چنینی آنها نباید هم بخواهند در سینما باشند.

فیلمنامه نویس تلویزیونی:

3 تا 6 هزار دلار در هفته

درحالی که وضعیت هالیوود خیلی خوب نیست، نویسندگان تلویزیونی به نسبت از شرایط بهتری برخوردار هستند و سال گذشته روی هم رفته 668 میلیون دلار درآمد داشتند که نسبت به سال 2012 کاهشی تنها 2/6 درصدی داشته است. بیشتر نویسندگان ثابت با قراردادهای 20 هفته ای کار می کنند و هفته ای 3800 دلار درآمد دارند، اما نویسندگان باتجربه تر تا هفته ای 6 هزار دلار نیز کسب می کنند، اما پول اصلی در نوشتن تک نفره یک اپیزود کامل است که می تواند نزدیک به 25 هزار دلار برای هر فیلمنامه اپیزود درآمد داشته باشد.

بدلکار:

50 هزار دلار تا یک میلیون دلار

تام مک کوماس 44 ساله که برای فیلم های «شوالیه تاریک» و «ماموریت غیرممکن» با یک موتور از روی یک دیوار به درون یک استخر پریده و یک ماشین تراکتور مانند را با سرعت 65 مایل در ساعت از بالای یک سکو به پرواز درآورده چیزی حدود 500 هزار دلار در سال درآمد دارد. یون وو-پینگ که در فیلم های «ماتریکس» و «ببر کمین کرده، اژدهای پنهان شده» بدلکاری کرده بود تا یک میلیون دلار در سال به دست آورده بود؛ اما اینها استثنا هستند و بسیاری از بدلکاران خود را برای بسیار کمتر از اینها به خطر می اندازند.

رئیس استودیو:

5 تا 15 میلیون دلار

رئیس های استودیوها از جمله الن هورن، برد گری و ایمی پاسکال درآمد پایه حدود 5 میلیون دلار دارند، اما پاداش ها و درآمد های دیگر که بستگی به باکس آفیس و درآمد تولید فیلم ها دارند نیز می توانند معمولا این رقم را دو تا سه برابر کنند. علاوه بر این، شغل آنها مزایای دیگری از جمله دستیارهای 24 ساعته و جت شخصی نیز دارد.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد/برترینها

جدید ترین مطالب سایت