لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش آمریکا به سفر العبادی به تهران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سفر نخست وزیر جدید عراق به تهران واکنش نشان داد و گفت تهران می تواند به ترغیب بغداد به همکاری با تمام جناح های عراقی، به مبارزه با گروه تروریستی داعش کمک کند.

هموطن: ماری هارف در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد سفر آقای عبادی به تهران، گفت: « ایران و عراق مرزی طولانی با هم دارند. آن ها روابط دیرینه ای هم دارند. فکر می کنم این سفری روتین از سوی نخست وزیر عراق به ایران باشد. فکر می کنم او سفرهای مشابهی را به دیگر کشورهای منطقه نیز انجام دهد. ما به ایران توصیف کرده ایم که این پیام را به دولت عراق بدهد که آن ها باید به صورتی فراگیر حکومت کنند، که این یک نکته کلیدی است. روشن است که ما ماه هاست که این را می گوئیم».

واکنش آمریکا به سفر العبادی به تهران

وی در پاسخ به خبرنگاری که گفت واشنگتن نقش آفرینی ایران در مبارزه با داعش را کاری نادرست می داند، گفت: « من از همین تریبون گفته بودم که هر کشوری می تواند نقشی ایفا کند... اینکه اگر ایران دولت عراق را به حکومت فراگیر تشویق کند و اگر از ارتش عراق به عنوان نیرویی که باید وظیفه این مبارزه را به عهده بگیرد، و نه شبه نظامیان یا هرکس دیگری در میدان، حمایت کنند، این می تواند کمک کننده باشد».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد نیروهای قدس ایران، گفت: « آنچه که ما پیش از این هم گفته ایم، این است که کسانی که باید در میدان نبرد با داعش بجنگند، نیروهای امنیتی عراق هستند و نه شبه نظامیان».

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز چندی قبل و پس از افشای اصرار واشنگتن برای نقش آفرینی ایران در مبارزه با داعش، گفت که تهران می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.

جدید ترین مطالب سایت