لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی: پیام کربلا و امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام و المسلمین روحانی در سخنرانی خود در زنجان تصریح کرد: اصل جامعه ما درمورد امر به معروف آن است که همه را به نیکی دعوت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه های اسلام و نص قانون اساسی ما یک عمل همگانی و متقابل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نهمین سفر استانی دولت یازدهم، صبح امروز چهارشنبه وارد زنجان شد و پس از انجام مراسم استقبال و سان در فرودگاه، در جمع حاضرین در ورزشگاه کارگران زنجان سخنرانی کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین روحانی در سخنرانی خود در ورزشگاه کارگران زنجان تصریح کرد: خدا را شاکرم که به من و هیئت همراه توفیق داد مهمان مردم انقلابی و ولایتمدار زنجان باشیم، شهر علم و ایمان، دارلایمان و شهر شور و شعور حسینی؛ من خوشحالم که در آستانه قیام اباعبدالله حسین(ع) و اصحاب وی امروز در خدمت شما هستم. سخن را از نکته ای که باید از قیام امام حسین(ع) بیاموزیم آغاز می کنم و سپس به مسائل مهم استان زنجان اشاره خواهم کرد. 

وی با بیان اینکه پیام کربلا و امام حسین(ع) پیام امر به معروف و نهی از منکر است،  افزود:  امام حسین (ع) فرمود "انی محب انعام رو بالمعروف و انها علیه منکر". مسیر، مسیر دعوت به صلاح و سعادت و نجات جامعه بود، آن چه ما باید از کربلا بیاموزیم آن است که همه یکدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح و شایسته دعوت کنیم؛ اگر فردی و جمعی خدایی ناکرده از مسیر هدایت منحرف شد آن ها را از منکر و منکرات نهی کنیم. 

وی با تاکید بر این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد، جناح و دسته ای اختصاص ندارد، تاکید کرد: هیچ کس نمی تواند بگوید من آمر به معروفم و ناهی از منکرم، هیچکس نمی تواند جناح و دسته و گروهی را به عنوان عمل کننده به منکر متهم کند. اصل جامعه ما درمورد امر به معروف آن است که همه را به نیکی دعوت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه های اسلام و نص قانون اساسی ما یک عمل همگانی و متقابل است. 

وی ادامه داد: اصل قانون اساسی ما راجع به امر به معروف و نهی از منکر آن است که ما باید همه را به خیر و نیکی دعوت کنیم، امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه های اسلام و طبق نص صریح قانون اساسی یک عمل همگانی و متقابل است یعنی باید شما بنده را به معروف دعوت کنید و نهی کنید از منکر و من هم باید در برابر شما همین تقاضا را داشته باشم. عمل متقبال و عمل همگانی این نکته را به خوبی بر ذهن ها سپرده شود. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است یعنی 77 میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر خواهند بود و به یاد داشته باشیم عمل متقابل است.

رئیس جمهور اضافه کرد: مبادا روزی کلمه  امر به معروف و نهی از منکر و وظیفه مهم امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک تر جامعه به یکدیگر باشد و وسیله ای باشد برای اینکه همگان یکدیگر را به خیر و نیکی دعوت کنند، وسیله ای برای تفرقه و جدایی باشد.

وی تاکید کرد: پیش از مسئله امر به معروف و نهی از منکر قرآن به ما می گوید، اول باید پیوند ولایت، پیوند محبت، پیوند اخوت و اینکه هر کس نسبت به دیگری حالت سرپرستی دلسوزانه را داشته باشد. همه نسبت به هم احساس پیوند ولایت کنیم، من خیلی دوست دارم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر انسجام بیشتر جامعه، وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد.

روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند، همه مردم، همه مسلمان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش دارند، گفت: مباد فردا تحت لقای شعار زیبای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما ناامنی آغاز شود؛ اساس معروف امنیت، برادری و کرامت انسانی است، اساس معروف احترام به یکدیگر است و مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم. مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم، دروغ و تهمت و رشوه خواری را منکر نپنداریم، بورسیه های تقلبی را منکر نپنداریم، بلکه از صبح تا شب فقط یک مسئله و آن بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: عزیزان من، زنان ایران زنانی مسلمان با عفت و همه آن ها طرفدار حجاب هستند؛ چند نفر در این کشور خودشان را متولی اخلاق مپندارند، درس عاشورا برای ما آن است که همه باید دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشیم که قیام امام حسین (ع) برای همین بود، بدانیم که باید کاری کنیم جوان های ما شغل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من طلبه در حدی که از آموزه های اسلام می فهمم، منکری بالاتر از بیکاری و فقر نیست، بیاییم دست به دست هم داده و با فقر مبارزه کنیم.

روحانی ادامه داد: باید به زندگی مردم توجه کنیم و برای جوانان که فردا از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، شغل ایجاد کنیم، اگر می خواهیم معروف را ترویج دهیم نخستین معروف توسعه در این کشور است؛ کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد چرا ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی غربی برود و حسرت زندگی آن ها را داشته باشد.

وی تصریح کرد: چه چیز ما کمتر از آن هاست، ایرانی دارای استعداد، ایرانی دارای هوش، ایرانی دارای محیط علم و دانش. سرزمین ما سرزمین معادن و برکت و توسعه انسانی است، در این کشور توسعه فیزیکی ما همه چیز در کنار هم قرار گرفته است.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با تاکید براینکه چرا به اختلاف دامن می زنیم، اظهار کرد: یکی از والاترین منکرات اختلاف و تفرقه است، نگذاریم در جامعه ما تفرقه و اختلاف رخنه کند، نگذارید شکاف در جامعه ما ایجاد شود، یک عده  گویی زندگیشان تنها در شکاف است؛ شکاف تفرقه بین مردم و دولت، شکاف و تفرقه بین مردم با مردم، شکاف و تفرقه بین این جناح و آن جناح، بگذریم اگر اشکال و گناهی بوده دامن نزنیم به تفرقه.

وی افزود: ما تابع همان امام حسین(ع) هستیم که توبه حر را هم قبول کرد و پذیرفت، من در جامعه کسی را نمی یابم که گناهی بالاتر از گناه حر در روز اول و دوم محرم مرتکب شده باشد، شخص عظیم الاشانی را در تاریخ بعد از پیغمبر و امیر المومنین(ع) چون حسین ابن علی(ع) نمی یابم، این حسین بزرگ تاریخ در برابر سری که حر خم کرد، گذشت داشت و او را در آغوش کشید.

روحانی ادامه داد: ما باید درس برادری، محبت، وفاق و اتحاد را از امام حسین(ع) بیاموزیم، به هم نزدیکتر شویم و دست به دست هم دهیم. امروز در منطقه شاهدید که تفرقه در میان مسلمانان چه می کند، ببنید چه کسی عده ای را به توحش دعوت می کنند، در منطقه شاهدیم در عراق، شام، افغانستان و یمن عده ای جنایت و آدم کشی به راه انداخته اند؛ درس حسین به ما درس برادری، وحدت، گذشت و قبول توبه از یکدیگر است؛ درس کربلا برای ما درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین است. ما باید حتی با دشمن و حتی با خشم، به گونه ای رفتار کنیم که منطق دنیا ما را پیروز در صحنه مذاکره بداند؛ ما در سایه تعامل سازنده امروز با قدرت های بزرگ مذاکره می کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در نخستین قدم ها در سال گذشته در زمینه مذاکرات ما به پیروزی هایی دست یافته ایم، امید ما به خداوند و اتکای ما به ارواح طیبه ائمه(ع) و توجهات حضرت ولی عصر(عج) است، اما پشتیبانی شما مردم و هدایت مقام معظم رهبری به عنوان پشتوانه اصلی مذاکرات است، ما به تعامل سازنده با جهان و به مذاکره برای حل مشکلات مردم به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران بداند ما از حق و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد اما در عین حال با همه قدرت در پی آن  هستیم تا دیوار ظالمانه تحریم را برای همیشه از میان برداریم، گفت: درود بر همه شما مردم بزرگ و غیور زنجان، گرچه دولت به عنوان خادمان شما هر قدمی بردارد در برابر ایثار و کرامت کاری انجام نداده اما به زنجان آمدیم تا چهره نورانی ولایت مدار شما را زیارت کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما به زنجان آمدیم تا پیشنهادات شما و مطالبات شما را بشنویم، ما به زنجان آمدیم تا با هم بنشینیم و برای توسعه فردای زنجان با هم همفکری کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح  های دولت یازدهم برای توسعه و پیشرفت استان زنجان، اظهار کرد: به حول قوه الهی با تصمیماتی که فردا در شورای اداری جزئیات آن اعلام خواهد شد، 71 پروژه برای استان زنجان انشاءالله ظرف سال 93 و 94 اجرایی و به اتمام خواهد رسید که مبلغ 387 میلیارد تومان برای این پروژه ها مدنظر قرار دادیم. قول ما این است که در سال93 و 94 همه این طرح ها به اتمام خواهد رسید و مردم عزیز استان زنجان از این طرح ها استفاده خواهند کرد.

وی افزود: چند طرح مهم دیگر است که انشاءالله در طول دولت یازدهم که کمتر از 3 سال از عمر این دولت باقیمانده و ظرف 3 آینده اجرایی و عملیاتی می شوند؛ نخستین طرح دو خطه کردن راه آهن خواهد بود. این طرح را، طرح اولویت دار عنوان کردم و وزارت راه مکلف شده که این پروژه را آغاز کند و انشاءالله استاندار و مسئولان استان این طرح را ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور ادامه داد: مورد دوم توسعه دانشکده های صنعتی در استان زنجان است، برخی از رشته های مهندسی در این استان وجود دارد که البته برخی از رشته های مهندسی مورد نیاز این استان نیز در این دانشکده تدریس نیم شود، انشاالله دانشکده های لازم در این زمینه طراحی خواهد شد و ظرف سه سال آینده اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روحانی با اشاره به اینکه طرح طرح سوم مدنظر دولت برای این استان ،  گازرسانی به روستاهایی است که از نعمت گاز برخوردار نیستند، گفت: 320 روستای بالای 20 خانوار در این استان وجود دارد که لوله کشی گاز به آن ها نرسیده است، برنامه ریزی و طراحی شده که از همین امروز این طرح ها آغاز شود و کل این پروژه را ظرف سه سال اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد، انشاالله زنجان جزو نخستین استان هایی است که همه روستاهای آن دارای نعمت گاز می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه زنجان دارای استعدادهای فراوان از جمله در زمینه انرژی است و انشاءالله پتروشیمی این استان را توسعه خواهیم داد، بیان کرد: مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که در تهران بحث کردیم، مشکلات اجرای این برنامه تقریبا حل و  فصل شده و نیاز به فاینانس 265 میلیون یورو دارد که این مسئله نیز حل و فصل شده و ادامه پیدا می کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دیگر طرح مدنظر دولت برای استان زنجان این است که زنجان به یکی از قطب های الکترونیک و آی .تی کشور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: برای آبیاری تحت فشار در سال های گذشته قدم هایی برداشته شده اما در این دولت ظرف امسال تا پایان سال آینده، یعنی سال 94، 25 هزار هکتار زمین کشاورزی تحت برنامه آبیاری مدرن و تحت فشار قرار خواهد گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دولت برای استان زنجان منطقه ویژه اقتصادی مدنظر قرار داده و لایحه  آن نیز به مجلس شورای اسلامی داده شده است که انشاءالله مجلس تصویب می کند، بنده از هم اکنون به مسئولان و استاندار  اعلام می کنم این طرح را آغاز و شروع کند.

جدید ترین مطالب سایت