فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آمادگی ایران برای گسترش همکاری ها با قطر

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر اقتصاد و تجارت قطر با بیان اینکه ایران اولویت برقراری روابط را با همسایگان می داند، گفت: با وحدت و صمیمیت بیشتر می توانیم جلوی حرکت های تند را در منطقه بگیریم و در تحکیم روابط برادرانه بین دو کشور گام برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ایران و قطر بر ضرورت گسترش همکاری ها و انجام سرمایه گذاری های مشترک با حضور بخش خصوصی بین دو کشور تاکید کردند.

محمدرضا نعمت زاده، با اشاره به روابط دیرینه تاریخی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی گفت: در زمینه های مختلف ظرفیت های دو کشور بسیار فراوان است و باید تلاش شود تا این زمینه ها گسترش یاید.

وی افزود: با وجود فشار تحریم ها روی کشور ما  خوشبختانه همه بخش های اقتصادی فعال و  مشغول کار و تولید هستند.

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برقراری خط مستقیم کشتیرانی وخطوط هوایی، ایجاد مناطق آزاد تجاری، برگزاری نمایشگاه های تخصصی، گسترش توریسم، ایجاد بانک و تسهیل در صدور روادید تجاری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی هر دو کشور از جمله زمینه های همکاری تهران ودوحه است.

وی تاکید کرد: حداقل باید دو بانک در دو کشور برای آغاز و گسترش همکاری ها مشخص شوند، چرا که به این ابزار برای سرمایه گذاری های مشترک نیاز داریم.

نعمت زاده افزود: در چند سال گذشته، کشور ما شاهد رشد منفی در اقتصاد بود؛ اما از آغاز کار دولت جدید، اوضاع رو به بهبود است و امروز افزایش رشد اقتصادی در بخش های خصوصی، به خصوص صنعت، محسوس است.  

وی گفت: بخش خصوصی فعال در همه بخش های صنعت، همچون فولاد، سیمان، مس، پتروشیمی، صنایع غذایی و خودرو فعالیت می کنند که می توانند با بخش خصوصی قطر نیز همکاری کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: نمایشگاه اختصاصی فوریه در دوحه قطر، زمینه ساز آشنایی بیشتر تجار دو کشور با توانمندی های یکدیگر می شود.

در ادامه این نشست وزیر اقتصاد و تجارت قطر با بیان اینکه حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در حد مطلوب نیست، گفت: تاکنون دیدارهای خوبی بین بخش خصوصی دو کشور انجام شده است.

شیخ احمد بن جاسم بن محمد آل ثانی، افزود: با حمایت دولت ها و رفع موانع و فعال کردن بخش خصوصی هر دو کشور می توان به بهبود روابط تجاری دو کشور امیدوار بود.

جدید ترین مطالب سایت