لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشخیص ایدز در کمتر از ۳۰ دقیقه با دستگاه ایرانی

محقق ایرانی دانشگاه هاروارد موفق به ساخت میکروچیپ شد که قادر است در مراحل بیماری ایدز با شمارش ویروس های HIV در مدت ۳۰ دقیقه بروز این بیماری را تشخیص دهد. این طرح نامزد دریافت جایزه دانشگاه هاروارد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از مهر، هادی شفیعی، محقق ایرانی دانشگاه هاروارد و مجری این طرح با اشاره به مطالعات اخیر خود در حوزه پزشکی، گفت: کارهای تحقیقاتی  در سال های  اخیر برای ساختن دستگاه های ارزان قیمت تشخیص زودهنگام بیماری های عفونی همچون ایدز( HIV ) انجام شد.

وی از طراحی و ساخت یک میکرو چیپ در این زمینه خبر داد و افزود: به تازگی موفق به طراحی و ساخت میکرو چیپی شدیم که قادر است در مدت کمتر از 30 دقیقه ویروس HIV را تشخیص دهد و شمار این ویروس  را با یک قطره خون شمارش کند.

شفیعی گفت: این میکروچیپ، پزشک را در تشخیص فوری بیماری یاری خواهد کرد، ضمن این که  از این راه می توان روند درمان بیمار را مونیتور کرد.

وی،  ارزان، تشخیص  فوری و قابل حمل بودن را از مزایای این میکروچیپ  دانست و افزود: با دریافت یک قطره خون فرد مورد نظر و قرار دادن آن روی میکرو چیپی که از کاغذ ساخته شده است، می توانیم  ویروس های HIV را شمارش کنیم.

وی با تاکید بر این که این میکروچیپ در همه مراحل بیماری ایدز قادر به شناسایی بیماری است، گفت: این میکرو چیپ حتی در مرحله window period که ویروس وارد بدن شده است، اما هیچ علامت بالینی در فرد ندارد و سطح آنتی بادی های خونی نیز به حدی نرسیده که با تست های آزمایشگاهی قابل اندازه  گیری باشند، قابل استفاده است.

این محقق ایرانی  به تفاوت این روش با سایر روش ها پرداخت و یادآور شد: در سایر روش ها اساس تشخیص بر آزمایش  است، ولی در این روش ویروس ها را شمارش می کنیم و در همه  مراحل بیماری قابل استفاده است.

شفیعی با تاکید بر این که  این میکروچیپ یک دستگاه تشخیصی و ثبت اختراع شده است، افزود: این طرح جزو 3 طرح برتر دانشگاه هاروارد برای دریافت جایزه انتخاب شده است و پس از داوری یکی از طرح ها حائز دریافت این جایزه خواهد شد.

وی افزود: این میکرو چیپ  یک پلت فرم است و ما می توانیم با تغییراتی روی آن سایر ویروس  ها را شناسایی کنیم.

جدید ترین مطالب سایت