لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

با توافق هسته ای هم تحریم ها لغو نخواهد شد

نشریه «فارین پالسی» در گزارشی ضمن اشاره به نیت اصلی واشنگتن در مذاکرات هسته ای با ایران، از کنگره این کشور به عنوان مانع اصلی در مسیر این مذاکرات یاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشریه آمریکایی «فارین پالسی» در مطلبی درباره  توافق هسته  ای ایران و گروه 5+1  و عدم توقع در گشایش روابط تجاری با ایران، نوشت: در حالی ایران و آمریکا در تلاش برای حصول توافق هسته  ای تا قبل از 24 نوامبر هستند که 2 طرف درباره آن با احتیاط سخن می گویند.

از سوی دیگر حتی اگر اوباما رئیس جمهوری آمریکا با ایران توافقی امضا کند، بازهم کنگره سد راه حضور شرکت های آمریکایی  در ایران خواهد بود.

این هفته نامه در گزارش خود تاکید کرد، ضربه زدن به برنامه هسته  ای ایران در قبال لغو برخی تحریم های تحمیلی، اولویت نخست کاخ سفید در مذاکره با جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به نوشته فارین پالسی، البته کنگره آمریکا نیز به علت اعمال برخی تحریم ها علیه ایران نقش مهمی در این ماجرا بازی می کند و در حالی  که کاخ سفید برخی تحریم ها را به طور موقت حذف کرد، اما برخی اقدام ها نیاز به دریافت مجوز از کنگره آمریکا دارند.

فارین پالسی در بخش دیگری از این گزارش نوشت: شرکت های آمریکایی خواهان معامله با ایران، در ابتدا خواهان این هستند که قانونگذاران تمایل خود را در این زمینه نشان دهند.

«الیزابت رزنبرگ» مقام وزارت خزانه داری آمریکا در امور تحریم ها در این باره گفت:« کنگره باید تمایل خود را مبنی بر این  که خواهان لطمه زدن به توافق با ایران نیست، نشان دهد.»

وی افزود که عناصر کلیدی در کنگره مخالف توافق هسته  ای آمریکا با ایران هستند.

این نشریه در خاتمه نوشت: برخی تحلیلگران بر این باورند که حتی در صورت حصول توافق هسته ای، همه تحریم ها لغو نخواهد شد و این بدان مفهوم است که شرکت های خواهان روابط تجاری با ایران برای یافتن بانک  مناسب در تسهیل این موضوع ، دچار مشکل خواهند شد.

جدید ترین مطالب سایت