لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تاخت و تاز اردوغان به آمریکا، روسیه و ایران

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که آنکارا با آمریکا، روسیه و ایران درباره سوریه اختلاف دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنانی گفت که آنکارا با آمریکا، روسیه و ایران درباره موضع آنها در قبال سوریه اختلاف دارد.

تاخت و تاز اردوغان به آمریکا، روسیه و ایران

وی در جمع خبرنگارانی که همراه وی از سفر استونی باز می گشتند گفت: متاسفانه ما با روسیه بر سر موضوع سوریه اختلاف داریم. درباره این موضوع بارها صحبت کرده ایم اما علی رغم این نشست ها وقت خود را تلف کرده ایم. روسیه به حمایت خود از نظام اسد ادامه می دهد. جدای از این موضوع، روابط اقتصادی ما با روسیه بسیار خوب است. وی در عین حال به ایران نیز اشاره کرد و گفت تهران و آنکارا نیز در خصوص بحران سوریه اختلاف دیدگاه قابل توجهی دارند.

اردوغان همچنین عدم رضایت خود از اقدامات آمریکا در سوریه را ابراز کرد و گفت این اقدامات هیچ تاثیر مثبتی بر انتظارات ترکیه نداشته است.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: آمریکا هیچ اقدامی برای اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه انجام نداده است. آمریکا فقط می گوید ایجاد منطقه امن قابل بحث است. واشنگتن در خصوص آموزش و تسلیح [مخالفان سوری] اقدام کرده است اما ارسال سلاح از طریق هوا را بخشی از روند آموزش و تسلیح نمی دانم؛ این اقدام تسلیح بدون هیچگونه ارائه آموزش است. بنا بر این آنچه در حال انجام است هیچ تاثیر مثبتی بر انتظارات ما برای اقدام علیه نظام سوریه نداشته است.

وی با زیر سوال بردن صداقت ایران مدعی شد ایران "موضعی فرقه ای" در رابطه با سوریه اتخاذ می کند و به اختلافات با تهران در زمینه سوریه اشاره کرد و گفت دو کشور ایران و ترکیه نمی توانند در خصوص موضوع سوریه همکاری کنند با وجود آنکه در نشست های دوجانبه بر این موضوع تاکید شده است.

البته عصبانیت اردوغان از ایران و روسیه مشخص است چون که این دو کشور اردوغان را در رسیدن به ایده های عثمانیگری اش در سوریه و عراق در طول سه سال گذشته ناکام گذاشتند. اما عصبانیت اردوغان از امریکا بر می گردد به قصه داعش. پروژه داعش که ساخته پرداخته امریکا ، ترکیه و رژیم صهیونیستی با همکاری برخی کشورهای اروپایی و با پشتیبانی دلارهای نفتی عربستان، امارات و قطر برای اجرای سناریویی لانه زنبور در مناطق تحت نفوذ ایران است، به اهداف خود نرسید. ایران با توانایی های خود نگذاشت این پروژه از منطقه مشخصی میان عراق و سوریه به مناطق دیگر گسترش پیدا کند و اکنون با شنیده شدن شعار داعش در مناطقی از اردن و عربستان، لانه زنبور تهدیدی شده بر علیه متحدان امریکا. واشنگتن در تلاش است تمام کاسه کوزه های داعش را سر ترکیه خراب کند و خود را که عامل اصلی تشکیل داعش است از گناه بزرگ مبرا سازد. اقدام امریکا در دور زدن ترکیه ، مقامات آنکارا را نگران و عصبانی کرده است.

جدید ترین مطالب سایت