لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اسیدپاشان به اشد مجازات می‌رسند/ شایسته نیست که فرد یا گروهی را متهم کرد

رییس جمهوری با اشاره به اینکه ماجرای اسیدپاشی در اصفهان، مردم ما را بسیار متاثر و نگران کرده است، اظهار داشت: این مساله یک حادثه غیرانسانی بود که با هیچ اصولی سازگاری ندارد و زشت ترین کاری است که یک فرد پلید می تواند در جامعه انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی روزیکشنبه درجلسه هیات دولت گفت:دولت ازهفته گذشته پیگیرماجرا بوده و سه وزارتخانه را مأمور رسیدگی به این موضوع کرد، البته سایر دستگاه های امنیتی و قضایی از ابتدای این حادثه، بررسی موضوع را آغاز کردند، اما درهفته گذشته دردولت تصمیم گرفته شد که وزرای مربوطه با جدیت تمام این مسأله را مورد رسیدگی قرار دهند و امروز این سه وزیر گزارشی را از حادثه مذکور ارایه دادند.

رییس جمهوری تصریح کرد: تلاش پیگیری در حال انجام است ومردم عزیز هیچ تردیدی نداشته باشند که گذشتی در کارنخواهد بود و دولت با همه توان این مسأله را پیگیری کرده و عامل یا عاملین این جنایت به دست عدالت سپرده شده و اشد مجازات برای کسانی که این جنایت را مرتکب شده اند، اعمال خواهد شد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: دولت به همراه قوه قضائیه مصمم است لایحه ای را در خصوص اینگونه مسایل تنظیم کند تا کسانی که مرتکب این جنایت ها می شوند، اشد مجازات برایشان در نظر گرفته شود.

رییس جمهوری افزود: اینگونه مسایل جزو افساد فی الارض و ارعاب عمومی و زیر سوال بردن امنیت کشور است و دولت از همه توان خود برای ایجاد امنیت درجامعه استفاده خواهد کرد.

دکتر روحانی گفت: تردید ندارم بخش های انتظامی، قضایی،  امنیتی و سپاه و بسیج و سایر بخش ها و دستگاه ها تلاش خواهند کرد که این مسأله به نتیجه نهایی برسد.

رییس جمهوری تأکید کرد: لحظه ای آرام نخواهیم ماند تا افرادی که مسبب این حادثه بودند دستگیر شده و واقعیت برای مردم روشن شود. نه تنها در این مسأله بلکه در مسأله و جنایتی که امنیت جامعه را خدشه دار کند آن را به مردم گزارش خواهیم داد و مردم هم مطمئن باشند، همه توان خود را برای رسیدگی و برخورد با این مسأله بکار خواهیم گرفت.

دکتر روحانی تصریح کرد: نباید به سخنان و صداهای مشکوک و نادرست و کسانی که اذهان عمومی را تشویش می کنند و بی جهت به فرد و گروهی نسبت نادرست می دهد، توجه کرد.

رییس جمهوری گفت: تا زمانی که عامل یا عاملین این حادثه دستگیر نشدند، شایسته نیست که کسی، فردی یا گروهی را به نادرست متهم کند چرا که اتهام بی اساس و بی پایه از گناهان کبیره است.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید فضای امن در جامعه وجود داشته باشد، گفت: هر فرد یا گروهی به طور سازمان یافته یا غیرسازمان یافته، این عمل را مرتکب شده باشد بدانند که گذشت در کار نخواهد بود.

دکتر روحانی اظهار داشت: کشور ما از امنیت برخوردار است و نمی توان با یک حادثه کل امنیت را زیر سوال برد، البته این حرف بدان معنا نیست که حادثه اسیدپاشی مهم نیست، بلکه بسیار حادثه دلخراشی است و حتماً باید عوامل آن شناسایی و با اقدامات بازدارنده کاری کنیم که اینگونه حوادث تکرار نشده و امنیت جامعه بهم نریزد چرا که امنیت اساس رشد و توسعه کشور است. رییس جمهوری همچنین بر درمان مصدومان حادثه اسیدپاشی تأکید کرد و گفت: در هر حدی که توان داریم، نسبت به بازگشت سلامتی مصدومان این حادثه دلخراش اقدام خواهیم کرد.

* باید در مقابل فساد با جدیت ایستادگی کنیم

دکتر روحانی دربخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از وزارت علوم در خصوص بررسی مسأله بورسیه ها اظهار داشت: درموضوع بورسیه ها، وزارت علوم را مکلف کرده بودیم که آن را مورد رسیدگی قرار دهد و این وزارتخانه بررسی های خود را به پایان رسانده و اعلامیه ای در این خصوص منتشر کرده و کار ارزشمندی در این زمینه انجام شده است.

رییس جمهوری تصریح کرد: باید با متخلفین این مسأله در هر سطحی که بوده برخورد شود و باید در مقابل فساد در هر بخشی که وجود داشته باشد، با جدیت ایستادگی کنیم و جامعه مان را از فساد منزه سازیم.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: مسأله بورسیه ها یک مورد از موارد فساد در بخش علوم و آموزش و در سطحی بود که فردی می خواهد در جامعه استاد و معلم شود و معلوم است که اگر آنجا فساد باشد، بخش های دیگر چگونه خواهد بود.

رییس جمهوری گفت: امیدوارم راه مبارزه با فساد، با هماهنگی و همکاری همه قوا و دستگاه ها، ادامه یابد تا جامعه منزه و پاک و در شأن این ملت بزرگ و در چارچوب سیره پیامبر اکرم(ص) و ائمه هدی(ع) داشته باشیم.

جدید ترین مطالب سایت