لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آغاز دوباره طرح جایگزینی خودروهای فرسوده

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، با بیان اینکه در طرح تازه از منابع دولتی استفاده نمی شود، گفت: برابر این تفاهم نامه، «خودروساز» با استفاده از منابع داخلی خود فرایند اسقاط و جایگزینی را پیگیری می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با امضای تفاهم نامه ای مشترک میان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با گروه خودروسازی سایپا اجرای دوباره طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، پس از سه سال وقفه آغاز شد.

برابر این تفاهم نامه، شرکت سایپا موظف شده است در مرحله نخست که از هفته آینده آغاز می شود، 60 هزار خودروی فرسوده را نوسازی کند .

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، با بیان اینکه در طرح جدید از منابع دولتی استفاده نمی شود، گفت: برابر این تفاهم نامه، شرکت سایپا با استفاده از منابع داخلی خود فرایند اسقاط و جایگزینی را پیگیری می کند.

فیض بخش، با اشاره به اینکه در طرح جدید جایگزینی خودروهای فرسوده 50 درصد از وجه خودرو از متقاضیان دریافت می شود، افزود: شرکت سایپا خودرو را برابر قرارداد اجاره به شرط تملیک در اختیار رانندگان خودروهای فرسوده قرار می دهد.

وی وامی را که برای جایگزینی خودروها در نظر گرفته شده است، با سود 19.5 درصد دانست و گفت: در این طرح خودروی فرسوده با قیمت 2.5 میلیون تومان که مصوب دولت است، از متقاضی دریافت می شود و پس از مراحل اسقاط ظرف مدت یک هفته خودروی جایگزین با قیمت مصوب سایپا به متقاضیان داده خواهد شد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، با اشاره به اینکه در این طرح خودروهای تیبا، 131 و انواع وانت بار برای جایگزینی به متقاضیان ارائه می شود، اولویت واگذاری خودروهای جدید را با متقاضیانی دانست که از سال های گذشته نام نویسی کرده  اند، اما هنوز خودروی خود را تحویل نگرفته اند.

فیض بخش، با بیان اینکه تاکسی ها شامل این طرح نیستند، افزود: ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، برای تاکسی های شهرهای کوچک خودروی تیبا را پیشنهاد کرده، اما شورای عالی ترافیک، هنوز این خودرو را تائید نکرده است.

وی درباره تضمین اجرایی شدن این تفاهم نامه نیز گفت: پیش از این، «ستاد سوخت»، برای جایگزینی به سراغ خودروسازان می رفت، اما این بار، خودروساز برای اجرای طرح پیش قدم شده و این تضمین اجرایی شدن طرح است.

سعید مدنی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، نیز در این مراسم درباره نحوه واگذاری تسهیلات به متقاضیان گفت: اقساط این تسهیلات، حدود 340 هزار تومان در ماه است که بسته به مدل خودرو، کمی تغییر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال از 60 هزار خودروی فرسوده 30 هزار دستگاه تا پایان امسال نوسازی می شود، افزود: متقاضیان می توانند با مراجعه به نمایندگی های گروه سایپا و پس از معرفی به مراکز اسقاط ظرف یک هفته خودروهای جایگزین خود را دریافت کنند.

مدنی با بیان اینکه سایپا تلاش می کند خودروهای جایگزین را در حداقل زمان ممکن در اختیاز متقاضیان قرار دهد افزود : در این طرح اگر متقاضی مشکل اعتباری نداشته باشد بدون ضامن می تواند تسهیلات پیش بینی شده را دریافت کند.

وی از افزایش 37 درصدی تولیدات گروه خودروسازی سایپا در نیمه دوم پارسال خبر داد و گفت: این افزایش تا پایان امسال به رقم 60 درصد می رسد .

مدنی با اشاره به اینکه شرکت سایپا، طرح های تازه ای در دست تولید دارد، افزود: در سه سال آینده، دست کم 13 محصول جدید، به بازار عرضه خواهد شد .

وی استاندارد تولیدات شرکت سایپا را یورو 4 اعلام کرد و گفت: برای تولیدات آینده نیز استاندارد یورو 5  در نظر گرفته شده است .

جدید ترین مطالب سایت