فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

لابی کنگره و آیپک برای به هم زدن توافق احتمالی

کمیته روابط عمومی آمریکا و رژیم صهیونیستی (آیپک) و تندروهای مستقر در کنگره آمریکا در حال لابی کردن برای نابودی توافق احتمالی هسته ای بین ایران و ۱+۵ هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فارس، یک پایگاه خبری ـ تحلیلی در یادداشتی اذعان کرد آیپک در شراکت با تندروهای کنگره آمریکا، قانون گذاران آمریکایی را تشویق می کند توافق هسته ای با ایران را نابود کنند.

وبگاه خبری – تحلیلی «فایردگلیک» ضمن اشاره به این مطلب تصریح کرد: آیپک در شراکت با تندروهای کنگره، قانون گذاران آمریکایی را تشویق می کند که توافق را از بین برده و دور جدیدی از تحریم ها را در سایه کمپین جلوگیری از دست یابی ایران به سلاح هسته ای علیه این کشور اعمال کنند.

بر اساس گزارش فوق، راهبرد آیپک و تندروهای کنگره برای جلوگیری از حصول توافق، نقش دادن به کنگره آمریکا در متوقف کردن تحریم های ضد ایرانی حتی به  شکل موقت است. گفته می شود که دولت نتانیاهو به خاطر رفتارهایش نفوذ خود در دولت اوباما را از دست داده اما در کنگره، آیپک همچنان دارای نفوذ قابل توجهی است. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ایران را یکی از بزرگترین تهدیدات علیه این رژیم دانسته و گفته است که تهدید ایران به مراتب بزرگتر از تهدید (گروهک تروریستی) داعش است.

این گزارش تصریح می کند که لابی آیپک، تحت قانون موسوم به «قانون ثبت عوامل خارجی» (FARA) به ثبت نرسیده است اما همچنان برای منافع رژیم صهیونیستی لابی می کند و برای چندین دهه در این مسیر موفق عمل کرده است.

در سال 2004 و پس از آنکه «لارنس فرانکلین»، کارمند پنتاگون اقدام به ارائه اطلاعات طبقه بندی شده در خصوص رویکرد سیاست خارجی واشنگتن به ایران به لابی آیپک کرد، طرفداران این لابی نگران آن شدند که تحقیقات اف  بی  آی منجر به ثبت آیپک تحت قانون فوق شود. ثبت شدن در قانون FARA می تواند از قدرت مانور آیپک بکاهد و این لابی را مجبور به شفافیت بیشتر کند.

این گزارش مدعی است که بسیاری از قانون  گذاران آمریکایی با اتکا به لابی  گری قدرتمند آیپک، به این نتیجه رسیده اند که اوباما در حالی که نمی تواند از دست  یابی تهران به سلاح هسته ای جلوگیری کند، اقدام به برداشتن تحریم ها علیه ایران خواهد کرد.

بر این اساس، آیپک به دنبال آن است تا نقش کنگره در میز مذاکرات تقویت شود. یک منبع در این لابی صهیونیستی می گوید: «ما مدت هاست که از نقش قوی کنگره حمایت می کنیم.»

این وبگاه خبری، تحلیلی در پایان تصریح کرد: توافق با ایران، نه تنها فشار اقتصادی را از یکی از دشمنان رژیم صهیونیستی در منطقه برخواهد داشت، بلکه ممکن است دولت نتانیاهو را مجبور کند که با فلسطینیان به صلح برسد. پیش از این، مساله هسته ای ایران مستمسک خوبی برای نتانیاهو بوده تا توجه اذهان را از موضوع فلسطین منحرف کند.

جدید ترین مطالب سایت