لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پروژه "D-۶" روسیه در اعماق زمین

اتحادیه جماهیر شوروی در زمان جنگ سرد یکی از مرموزترین و بسته ترین کشورهای دنیا بوده است .در اعماق خاک های این کشور تعداد بسیاری از ساختمان های مخفی و پایگاه های مختلف ساخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از صدای روسیه ،اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در زمان "جنگ سرد" یکی از از مرموزترین و بسته ترین کشورهای دنیا بوده است. در اعماق خاک های این کشور تعداد بسیاری از ساختمان های مخفی و پایگاه های مختلف ساخته شده است. یک ضرب المثل چینی از استاد لائوتسه است که می گوید: "افراد دانا از هر گونه اقدام افراطی اجتناب می کنند" بدین ترتیب پس از فروپاشی شوروی، دولت که دیگر به یک جامعه ی آزاد تبدیل شده بود، به سرعت برای افشای اسرار زیر زمین کشورش اقدام نمودولی در هر صورت در زمانی که تغییرات حکومتی به میان می آید، اقدامات افراطی نیز اجتناب ناپذیر می شوند. افشای بخش های احداث شده در زیر زمین از سوی دولت بیشتر به خیال بافی شباهت داشت تا حقیقت. روزنامه نگاران و خبرنگاران نیز برای درج اخبار فوق العاده، انواع داستان های باورنکردنی را در باره ی این واقعه به چاپ می رساندند.

پروژه "D-۶" روسیه در اعماق زمین

پروژه "D-۶" روسیه در اعماق زمین

یکی از این داستان ها به نام پروژه ی "D-6 " درباره ی شهر و متروی مخفی مسکو "متروی اهداف مخصوص" می باشد. این پروژه دربرگیرنده ی دالان های متروی زیرزمینی است که کاخ کرملین را با دیگر سازمان های مهم مسکو مرتبط می سازد. هدف اصلی ساخت این پروژه، حفظ جان اشخاص بلند پایه و مهم شوروی در صورت بروز جنگ هسته ای گزارش شده است.

این داستان از زمانی شروعی شد که وزیر امور خارجه ی ایالات متحده در یکی از نشست های سالانه در این کشور اقدام به افشای 3 خط از خطوط زیرزمینی پروژه "D-6 " شوروی نمود که از کاخ کرملین آغاز می شدند. این خطوط در اعماق 200 الی 300 متری در زیر زمین ساخته شده اند. به گفته ی او، خط اول به سمت پناهگاهی هدایت می شود که برای حفظ جان اعضای کابینه ی دولت و در 60 کیلومتری جنوب مسکو درنظر گرفته شده است. خط دوم به سمت پایگاه اصلی فرماندهی نیروی هوایی در 25 کیلومتری شرق مسکو هدایت می شود. و در نهایت خط سوم برای دسترسی به فرودگاه "ونوکوا-2" در جنوب شرقی مسکو احداث شده است. این خبر بلافاصله پس از انتشار در ایالات متحده، در مطبوعات و رسانه های روسیه نیز مثل بمب صدا کرد. در بسیاری از روزنامه های روسیه، بخشی به عنوان "آنچه که شاهدان عینی به یاد دارند" خاطرات افرادی همچون، کارمندان پیشین "کا گ ب"، کارمندان وزارت دفاع، اعضای کابینه ی دولت و حتی افراد عادی جامعه به چاپ رسید. بسیاری از این افراد از افشای نام واقعی خود اجتناب ورزیده و به همین دلیل نیز بسیاری از این گفته ها با شک و تردید همراه است. در هر صورت این داستان ها قدرت تخیل مردم را افزایش دادند. برخی می گفتند که در حومه ی مسکو، شهری در زیر زمین وجود دارد که در آن خانه هایی کامل برای زندگی ساخته شده است و حتی به انبارهای مواد غذایی و مراکزی فرهنگی همچون سینما نیز مجهز است. این شهر در صورت بروز حملات هسته ای، نزدیک به 15 هزار نفر را می تواند در خود جای داده و به مدت 10 سال سیر نگه دارد. داستان های مشابه زیادی درباره ی دیگر شهرهای زیرزمینی روسیه گفته می شود. واضح است که هر چه بیشتر پیش برویم، تفکیک حقیقت و دروغ از یکدیگر دشوارتر خواهد شد.

مدتهاست که با گذشت زمان، سروصدای اطراف پروژه ی "D-6 " نیز خاموش شده است ولی سوالات بسیاری تا به امروز بی جواب مانده اند. شهر اسرارآمیز و زیرزمینی در کجای روسیه واقع شده است و آیا متروی مخفی به راستی وجود دارد یا خیر؟

آقای هانان آبرامسون، بزرگترین متخصص روسیه در حفاری و ساخت و ساز در زیر زمین در رابطه با شهر مخفی زیر زمینی می گوید:

"هیچ گونه شهر و یا حفره های مخفی در اعماق مسکو وجود ندارد. تنها چیزی که آنجا وجود دارد، پناهگاه های زیرزمینی است که در مرکز مسکو واقع شده اند. این پناهگاه ها در سال 1930 میلادی و به نحوی ساخته شده اند که تا به امروز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از این پناهگاه ها متعلق به ستاد مشترک ارتش است که چندین طبقه در زیر زمین ساخته شده است. طول آن 180 متر و عرض آن 15 متر است."

وی در ادامه در رابطه با متروی مخفی مسکو افزود:

"هیچ متروی مخفی وجود ندارد. آنها تنها دالان و تونل هایی هستند که بخش های مختلف سازمان های دولتی را به یکدیگر متصل می کنند. احداث شبکه ی شاهراه زیرزمینی همچون مترو به دلایل فنی امکان پذیر نمی باشد."

سامانه ی حمل و نقل مترو برای اشخاص با اهمیت "VPN " تنها به روسیه ختم نمی شود. در واشنگن پایتخت ایالات متحده نیز سالهاست که سامانه ی متروی ویژه وجود دارد. این سامانه متشکل از 3 خط است که سازمان های دولتی را به یکدیگر متصل می کند. جالب اینجاست که هیچ اسراری در اینجا وجود نداشته و هر شخص مشتاقی می تواند با همراهی نگهبانان مترو از این خطوط ویژه بازدید نماید. برخلاف ایالات متحده، پروژه ی تونل ها و قطارهای مخفی زیرزمینی در کره ی شمالی در رده ی به کلی سری قرار دارند. افشای اسرار وجود دالان های مخفی در کره ی شمالی توسط یکی از اشخاص فراری دولت صورت گرفته است. وی در باره ی پروژه ی تونل های مخفی کشورش به خبرنگاران اعلام کرد که در اعماق 300 متری شهر پیونگ یانگ، دالان هایی قرار دارند که شما را به نقاط مختلف کشورش هدایت می کنند. این مسیر ها برای انتقال اشخاص بلند پایه کشور در مواقع اضطراری و بحرانی احداث شده اند.

در هر صورت، باید به یاد داشته باشیم که بررسی دقیق صحت و درستی اطلاعات فوق دشوار است.

جدید ترین مطالب سایت