فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بنزین معمولی و سوپر با یورو 4 مطابقت ندارد

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طی بررسی هایی که از سال 1391 تاکنون انجام داده ایم نظارت بر بنزین را در سه سطح معمولی، سوپر و یورو 4 نمونه برداری کردیم که در بنزین وارداتی مشکلی پیدا نشد اما در سه گروه دیگر طبق بررسی ها، بنزین معمولی و سوپر با یورو 4 مطابق نداشت.
 1. به گزارش ایسنا، نیره پیروزبخت در نشست خبری صبح امروز - سه شنبه - اظهار کرد: بنزین یورو 4 با استانداردها در 90 درصد انطباق داشت و 10 درصد دیگر این امر به دلیل به عدد اکتان بود، نه بنزین، تاکنون نیز کنترل های زیادی در این راستا علیرغم این که مسئولیتی بر عهده ما نبود انجام داده ایم.

  وی در خصوص تاریخچه نظارت سازمان استاندارد بر بنزین گفت: استاندارد بنزین اجباری اعلام شد اما قبل از این که اجباری باشد در سال 1384 طبق تفاهم نامه ای که بین مسئولان وقت سازمان استاندارد و وزارت نفت بسته شد، قرار بر این بود که نظارت واردات و تولید داخلی بنزین بر عهده وزارت نفت باشد و سازمان به صورت تصادفی کنترل هایی را انجام دهد و این اتفاق نیز عملیاتی شد.

  رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: قرار بر این بود که گزارش هایی از سوی وزارت نفت طی این سال ها به سازمان استاندارد اعلام شود اما به صراحت می توان گفت که گزارش های پی در پی از سوی وزارت نفت صورت نگرفت.

  پیروزبخت با بیان این که تا سال 1391 که در قانون بودجه این آیین نامه اجرایی به تصویب هیات وزیران رسید در آن به صراحت اعلام شد که نظارت بر واردات و تولید داخل بنزین بر عهده وزارت نفت است، گفت: صادرات بنزین نیز بر عهده ستاد مبارزه با قاچاق و وزارت نفت قرار گرفت.

  اعلام آمادگی سازمان استاندارد برای نظارت ویژه بر واردات و تولید داخلی بنزین

  وی افزود: به دلیل موانع قانونی، سازمان استاندارد آن زمان نتوانست بنزین را کنترل کند اما از سال 1391 به بعد فعالیت هایی را در این راستا به کار گرفت به طوری که می توان گفت اگر این موانع به طور کامل برداشته شود سازمان استاندارد آمادگی این را دارد که بنزین را به صورت استاندارد اجباری در آورد و هم در واردات و تولید داخلی نظارت ویژه ای داشته باشد.

  رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان این که در این راستا آزمایشگاه مجهزی را در بندرعباس در حدود دو هفته پیش راه اندازی کرده ایم ،گفت: سازوکارهایی را پیش بینی کرده ایم که در خارج از کشور نیز بتوانیم از طریق شرکت های بازرسی مورد قبول سازمان، استاندارد بنزین را قبل از ورود به کشور بازرسی کنیم.

  پیروزبخت با بیان این که این مساله تنها در خصوص بنزین است، گفت: به دلیل این که وزارت نفت مصوبه قانونی را در این زمینه داشت این مسائل ایجاد شده و اگر این مصوبه برداشته شود سازمان استاندارد می تواند نظارت ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشد.

  وی در خصوص همایش روز 18 آبان به مناسبت روز ملی کیفیت گفت: در مرحله نخست باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که کیفیت از استاندارد جدا است.

  رییس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: یکی از اقدامات صورت گرفته سازمان در راستای افزایش کیفیت این است که با ارتقای معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد که سه ماه است فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است از حقوق مصرف کنندگان به ویژه در تولید داخل و در مرزهای وارداتی حمایت کند.

  پیروزبخت با بیان این که قصد داریم نرخ کیفیت را برای تولیدات و خدمات کشور تعیین کنیم، گفت: در روز ملی کیفیت هدف ما این است که بحث ارزیابی کالاها و خدمات را مطرح کنیم و گام های خود را در راستای رضایت مردم برداریم.

جدید ترین مطالب سایت