لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

از فرد متهم به اسیدپاشی تصویرنگاری شد

فرمانده ناجا درباره انتشار عکسی از متهم احتمالی اسیدپاشی، تصریح کرد: با مشخصاتی که قربانیان و یا آنهایی که در معرض تهدید قرار گرفته بودند، از متهم عکسی ترسیم و تصویرنگاری کرده ایم و آن را بررسی می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در جمع خبرنگاران درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در ناجا در راستای پدافند غیرعامل، اظهار داشت: خوشبختانه ما توانسته ایم ادبیات پدافند غیرعامل را در نیروی انتظامی در قالب فعالیت های خود بومی سازی کنیم برای مثال در پاسگاه های مرزی سعی کردیم بطوری غنی سازی کنیم که در مواقع بحران کمترین آسیب به نیروها وارد شود.

وی افزود: این پاسگاه ها باید از نظر موقعیت، نقشه، مصالح و سیستم های هشدار دهنده ایمنی در سطح بالایی باشند؛ همچنین در شهرها نیز اگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی رخ داد نباید کلانتری ما اولین جایی باشد که امداد خواه باشد، باید شرایطی وجود داشته باشد که اگر بحرانی به وجود آمد این واحد بتواند توانمند بوده و این مسئله به طور کامل متناسب با اولویت ها ما عملیاتی شده است.

فرمانده ناجا تصریح کرد: البته برنامه های پدافندی ما متناسب با اولویت ها است و در این خصوص تهران را در اولویت قرار داده ایم؛ اگر سوخت و یا برق قطع شد و یا زلزله ای اتفاق افتاد ابزارهایی وجود داشته باشد که بتوانیم آمادگی خود را تضمین کنیم، لذا برنامه مفصلی انجام شده است البته همه اینها در ابتدای راه قرار دارد.

احمدی مقدم تأکید کرد: در حوزه سایبری و ایمن سازی سامانه های وسیعی که در اختیار داریم و ایمنی سازی در مقابل هکر ها و مشکلاتی که در سازمان ها به وجود خواهد آمد، تضمین بخش سوخت و انرژی دستگاه ها و حوزه های مختلف دیگر که شامل ۵۰ عنوان می شود و در نیروی انتظامی اقداماتی صورت گرفته شده است و یا در ابتدای راه قرار داریم؛ پدافند غیرعامل خوشبختانه امروز به متن فعالیت های ما وارد شده است و گستره مطلوبی در کشور پیدا کرده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین تحقیقات مرتبط با حوادث اسید پاشی در اصفهان نیز گفت: همچنان در حال بررسی موضوع و سرنخ ها هستیم و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سئوالی درباره دستگیری مظنونانی در خصوص این حادثه افزود: اگر کسی دستگیر شود و اعتراف کند و ما در این باره به قطعیت برسیم حتما به سرعت به رسانه ها و افکار عمومی اطلاع رسانی می کنیم؛ ممکن است از هر کسی به موجب  ظن و گمان تحقیقاتی صورت بگیرد اما به معنای این نیست که این افراد عامل اسیدپاشی هستند.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وقوع اسیدپاشی در شهرهای دیگر از جمله تهران نیز گفت: ما در هیچ شهر دیگری چنین حادثه ای نداشتیم، در تهران نیز یک نفر اقدام به تهدیداتی در این رابطه کرده بود که دستگیر شد. متأسفانه افرادی با انگیزه شوخی، ماجراجویی، آزار و اذیت و آب به آسیاب دشمن ریختن، خیال می  کنند که می توانند فضای ناامنی را در کشور ایجاد کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ما حتی در اصفهان حادثه ای داشتیم که خانمی ادعا کرده بود مورد اسید پاشی قرار گرفته، اما پس از تحقیقات از وی مشخص شد، مایع شوینده توسط این فرد به روی خودش ریخته شده اما این خانم برای جلب نظر دیگران و هیاهو راه انداختن ادعای اسیدپاشی کرده بود. این مسئله انقدر پیچیده نیست که با انجام دادن دو سه حادثه در اصفهان کل مردم احساس ناامنی کنند.

احمدی مقدم گفت: ما در اصفهان فضا را تحت کنترل خود داریم تا حادثه دیگری اتفاق نیفتد و با قوت نیز به دنبال کشف مسئله هستیم اما منتظریم تا پرونده به پایان خود برسد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره برخی آب پاشی ها در تهران که به قصد آزار و اذیت انجام می شود نیز گفت: این مسئله نیز در قالب همان بحث قرار می گیرد که برخی با ایجاد هیاهو به دنبال ایجاد ناامنی در جامعه هستند.

فرمانده ناجا در خصوص فراخوان تجمعات در واکنش به اسیدپاشی در اصفهان نیز گفت: هر تجمعی باید با مجوز قانونی باشد و پلیس به هیچ وجه اجازه تجمع غیرقانونی را نمی دهد البته تمام این تلاش ها منشاء واحد دارد که به دنبال ترویج فضای ناامنی در کشور هستند. خوشبختانه هیچکدام از این فراخوان ها با اقبال چندانی روبرو نشده است.

فرمانده ناجا درباره انتشار عکسی از متهم احتمالی اسیدپاشی، تصریح کرد: با مشخصاتی که قربانیان و یا آنهایی که در معرض تهدید قرار گرفته بودند، از متهم، عکسی ترسیم و تصویرنگاری کرده ایم و آن را بررسی می کنیم. این عکس ها فقط به عنوان سرنخ  است و ما فعلا نمی توانیم در این باره مطلبی را قطعی اعلام کنیم، چرا که متهم در همه جا با چهره باز دیده نشده است و ما تمام سرنخ ها را پیگیری می کنیم و امیدواریم به زودی به نتیجه برسیم.

فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سئوال دیگری در رابطه با تلاش برای ایجاد ناامنی در مناطق شرقی کشور نیز گفت: ما چیز جدیدی در آنجا نداریم و حرف ها همان حرفهای گذشته است. در اعترافات گروهک ریگی دیدید که به کدام سازمان ها و دستگاه های خارجی متصل هستند و ماموریت می گیرند، گروه جیش الظلم نیز بازسازی شده همان گروهک سابق است و تلاش دشمن این است که فضا را به سمتی ببرد که کشور ایران را که در منطقه امن است ناامن جلوه دهد، زیرا جمهوری اسلامی ایران مورد حسد است و نمی خواهند این شرایط ادامه پیدا کند لذا اقدامات کوچکی را این گروه در مناطق مرزی انجام می دهند که با بزرگنمایی زیاد روبرو می شود.

فرمانده نیروی انتظامی در خصوص تشکیل شورای عالی فضای مجازی و تأخیر برگزاری آن نیز گفت: جلسه این گروه قرار بود تشکیل شود اما ظاهرا به دلیل عدم آمادگی دستور کار، لغو شد اما کارگروه های این شورا و دبیرخانه در حال فعالیت هستند و حتی یکی از سران قوا نیز می تواند به جای رئیس جمهور آن را تشکیل دهد.

جدید ترین مطالب سایت