لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گزارش سازمان ملل متحد درباره توسعه در ایران

سازمان ملل متحد، خلاصه گزارش فعالیت های توسعه ای صورت گرفته در جمهوری اسلامی ایران در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی تحت عنوان «چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد» (UNDAF) را روز چهارشنبه در محل سازمان ایرانی مجامع بین المللی وزارت امورخارجه رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از ایسنا، چارچوب کمک های توسعه  ای ملل متحد، راهبرد کلی برای فعالیت توسعه ای سازمان ملل در ایران است که در سال 2011 با دولت در باره آن گفتگو و توافق شده است.

دوره چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد از 2012 تا 2016 است و پنج حوزه شامل کاهش فقر، سلامت، توسعه پایدار زیست محیطی، مدیریت بلایای طبیعی و کنترل و کاهش مواد مخدر را شامل می شود. بر اساس تعداد دستاوردها، تا امروز بیشتر نتایج در حوزه های سلامت و محیط زیست ارائه شده اند که همه حوزه ها نتایجی در برداشته اند.

خلاصه گزارش چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد، بررسی چکیده مبتنی بر حقایق از عملکرد نظام ملل متحد در سال های 2012 و 2013 ارائه می دهد. این خلاصه گزارش به خوانندگان این حس را می دهد که سازمان ملل متحد تا چه اندازه به پیش رفته و چه اقداماتی با تمرکز ویژه بر فعالیت توسعه ای ملل متحد برای انجام باقی مانده است.

یکی از چالش هایی که کارگزاری های تخصصی ملل متحد با آن رو به رو هستند، موانع سرمایه ای و بسیج منابع است. بودجه چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد برای 2012 تا 2016 معادل 160 میلیون دلار تخمین زده شده است.

مبلغ قابل توجهی از این بودجه هنوز باید مهیا شود. از مبلغی که تا کنون تهیه شده، 44 میلیون دلار یا تقریبا 30 درصد از کل بودجه در سال های 2012 تا 2013 هزینه شده است.

گری لوئیس، هماهنگ کنند مقیم ملل متحد در ایران، می گوید: «این گزارش منعکس کننده تنوع و گستردگی برنامه چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد است. دستاوردهای ما تاکنون راهنمای ما به سوی تکمیل چارچوب فعلی است.

همان  طور که به باقی مانده دوره چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد در 2015 تا 2016 می نگریم، نظام ملل متحد در ایران به سختی تلاش خواهد کرد تا اهداف مشترک مان را به دست آورد».

جدید ترین مطالب سایت