فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رایزنی های ظریف در حاشیه نشست استانبول

چهارمین نشستء منطقه ای دربارهء افغانستان با تاکید بر کمک به ثبات، بازسازی افغانستان و مبارزه همه جانبه با تروریسم در پکن، پایتخت چین پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست با تبریک تشکیل دولت وحدت ملی به مردم افغانستان گفت: تهدیدات منطقه از قبیل تروریسم و افراط گرایی ناشی از دخالت های سیاسی خارج از منطقه بوده است.

آقای ظریف همچنین در حاشیه این نشست بر همکاری کشورهای منطقه و جامعه جهانی برای حل مشکلات افغانستان از جمله تروریسم، افراط گرایی و مواد مخدر تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در حاشیه «اجلاس فرایند استانبول برای افغانستان با برخی مقامات شرکت کننده دیدار و درباره تحولات منطقه و راههای گسترش مناسبات دوجانبه گفتگو کرد.

توافق موسوم به روند استانبول درباره افغانستان، سه سال پیش در ترکیه صورت گرفت که بر اساس آن کشورهای عضو موظف شدند تلاش خود را برای ثبات و امنیت بیشتر افغانستان به کار بگیرند. پیشتر، سه نشست از این روند در ترکیه و تاجیکستان برگزار شده بود و نشست چهارم در چین بر گزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه این اجلاس با مقامات ارشد برخی کشورها دیدار و گفتگو کرد. دکتر ظریف در ملاقات با یانگ جیه چی عضو ارشد شورای دولتی چین و وانگ یی، وزیر امور خارجه این کشور، در باره موضوعات مختلف از جمله همکاری های اقتصادی، سیاسی و بین المللی با آنان گفتگو کرد.

نقش چین در رسیدن به راه حل موضوع هسته ای ایران و در اجرای برخی از اقدامات پس از رسیدن به راه حل، موضوع دیگری بود که در دیدار آقای ظریف و مقامات چین مطرح شد. وزیر امور خارجه در دیدار با 'اشرف غنی ' رئیس جمهوری افغانستان نیز درباره زمینه های همکاری مشترک با دولت وحدت ملی این کشور و نقش ایران در اجرای بهتر برقراری ثبات در افغانستان با وی گفتگو کرد.

آقای ظریف با وزیران امور خارجه ترکیه، ترکمنستان و مشاور وزیر امور خارجه پاکستان نیز دیدارهای جداگانه ای داشت که دراین دیدارها درباره مسائل مختلف و پیشبرد روابط دو جانبه تبادل نظر شد.

 

جدید ترین مطالب سایت