لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اجاره روزانه ۱۰ میلیون تومان آپارتمان در تهران

در میان تعداد بالای مستاجرانی که برای یافتن آپارتمان مناسب به بنگاه های املاک سر می زنند، افرادی هم وجود دارند که درصدد اجاره یک روزه تا یک ماهه آپارتمان های لوکس و مبله اند و حاضرند رقم های نجومی بابت آن بپردازند.

به گزارش پاییگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از مهر، شمال شهر تهران همان طور که جولانگاه فروشگاه ها، آپارتمان ها و ماشین های لوکس است، منطقه ای هم برای مستاجران ثروتمند به شمار می رود که حاضرند مبلغ های نجومی برای اجاره یک شب تا یک ماه، آپارتمانی مبله و شیک بپردازند و از امکانات آن استفاده کنند.

این گروه از مستاجران که به منظورهای مختلفی مانند برگزاری جشن ها، میهمانی ها، تصویربرداری های عروسی و یا پذیرایی از مهمانان خارجی این آپارتمان ها را اجاره می کنند، بیشتر در جستجوی واحدهایی دنج با متراژ بالا هستند که صاحبخانه هم محدودیتی برایشان قائل نشود.

با سرزدن به بنگاه های مسکن در شمال تهران، می توان آثاری از این واحدها دید؛ هرچند که در ابتدا مشاوران املاک سعی می کنند خیلی محتاط در این خصوص صحبت کنند؛ اما اگر خود را مشتری نشان دهید، فایل های فراوانی را در بیشتر بنگاه های شمال تهران پیدا می کنید که مربوط به اجاره های به اصطلاح "SHORT TIME" است.

در فایل بنگاه های املاک، این آپارتمان ها به چند دسته تقسیم می شوند؛ اما ویژگی لوکس بودن در تمامی آنها یکسان است به طوری که بیشتر با امکاناتی از جمله استخر و سونا، چند پارکینگ و مبله اجاره داده می شوند؛ به همین جهت، هزینه اجاره روزانه این آپارتمان ها بسیار بالاست و حتی از اجاره ماهانه آپارتمان های متوسط پایتخت هم بیشتر می شود؛ به  طوری  که برای تعیین اجاره بهای یک روز واحدهایی با متراژ بالا و سوپرلوکس، نصف اجاره ماهانه آن آپارتمان را دریافت می کنند.

اجاره روزانه ۱۰ میلیون تومان آپارتمان در تهران

پنت هاوس ها از جمله این واحدها به شمار می روند که هزینه های سرسام آوری برای اجاره آن دریافت می شود اما اگر فرد متقاضی بیش از یک شب و برای یک ماه واحدی را اجاره کند به نسبت، اجاره کمتری را خواهد پرداخت به طوری که اجاره یک شب یکی از پنت هاوس های لوکس پایتخت، 10 میلیون تومان تعیین شده اما اگر متقاضی درخواست اجاره یک ماهه داشته باشد، می تواند 20 میلیون تومان بپردازد.

دسته دیگری از این آپارتمان ها که یک درجه پائین تر از پنت هاوس ها هستند، با قیمت های کمتری اجاره داده می شوند که اگر در محله های گران قیمت تری باشند، دست کم از روزانه 700 هزار تومان اجاده داده شده و تا بیش از یک میلیون تومان هم می رسند.

بخش دیگری از این نوع اجاره ها، به ویلاهایی مربوط است که در مناطق شمالی شهر تهران، از جمله لواسانات و به خصوص دیزین اجاره داده می شود که عمده متقاضیان این ویلاها هم برای یک یا دو روز این ویلاها را اجاره می کنند که زمان اجاره ویلا، موقعیت مکانی، امکانات و متراژ آن تاثیر زیادی بر تعیین اجاره بها دارد.

اجاره روزانه ۱۰ میلیون تومان آپارتمان در تهران

براین اساس، نرخ اجاره این ویلاها هم بالاست و بیشتر ثروتمندانی که برای تفریح به این مناطق می روند، متقاضی اجاره اند و صاحبان ویلاها هم کلید خود را در اختیار سرایدار و یا افراد محلی می  گذارند تا به این متقاضیان کمک کنند. نرخ این ویلاها هم بسته به زمان اجاره، از حدود یک میلیون تومان آغاز می شود.

یکی از فعالان بازار مسکن در این باره گفت: مالک یک آپارتمان 150 متری در خیابان ارتش، اجاره روزانه 350 هزار تومان را برای آپارتمان خود تعیین کرده است اما برای اجاره روزانه آپارتمان های لوکس در مناطق فرمانیه و قیطریه باید قیمت بیشتری بپردازید.

وی با تاکید بر اینکه برخی از مالکان کمتر از یک هفته آپارتمان هایشان را اجاره نمی دهند، افزود: در حال حاضر مشتری کمتری در بازار است، به همین جهت نمی توانیم کمتر از یک هفته این واحدها را اجاره دهیم و برای هر روز هم قیمت واحدی تعیین می شود.

این مشاور املاک با بیان اینکه برخی از مشتریان برای یک هفته اجاره می پردازند اما یک روز استفاده می کنند، بیان کرد: اگر آپارتمان لوکس با امکانات رفاهی بیشتری بخواهند، باید قیمت هایی بیش از این رقم، برای هر روز بپردازند.

نکته قابل توجه این است که آپارتمان های گران قیمت برای مالکانی است که ممکن است چندین واحد با این شرایط در شمال تهران داشته باشند اما حاضر به فروش و یا اجاره سالیانه آن نیستند بلکه می خواهد از طریق اجاره های کوتاه مدت، هرزمان که خواستند خودشان هم از این آپارتمان ها استفاده کنند.

از سوی دیگر، عرضه نشدن برخی از این واحدها در بازار مسکن که تحت عنوان خانه های خالی از آن یاد می شود، از عواملی است که کارشناسان آن را به عنوان یکی از علل افزایش اجاره بهای مسکن عنوان می  کنند؛ با اینکه تا کنون طرح های مختلفی برای جلوگیری از افزایش خانه های خالی در پایتخت مطرح شده، اما تا کنون اقدام مشخصی در این زمینه صورت نگرفته است

جدید ترین مطالب سایت