لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

امروز منتظر سقوط آزاد قیمت سکه باشید

بازارهای جهانی طی سه  روز گذشته تحولات مهمی را پشت سر گذاشته اند که مهمترین آن در بازار طلا رقم خورد.

انتشار گزارشی از بهبود وضعیت اقتصاد آمریکا و پیش بینی رشد بالای تولید ناخالص داخلی این کشور موجب شد تا ارزش دلار به بالاترین سطح طی 3 ماه و نیم گذشته برسد.

بر اساس آمارهای بانک مرکزی آمریکا تولید ناخالصی این کشور 3.5 درصد رشد داشته است.

این موضوع موجب شد تا کاهش قیمت در بازار طلا به سطحی کم سابقه برسد. روز گذشته بهای هر اونس طلا 35 دلار کاهش یافت تا به یک هزار و 162 دلار برسد.

این در حالی است که چهارشنبه هفته گذشته بهای هر اونس طلا یک هزار و 229 دلار برآورد می شد که نشان می دهد طی سه روز این شاخص 67 دلار افت کرده است.

این تنزل بهای طلا امروز، کاهش قیمت طلا و سکه در بازار ایران را رقم خواهد زد. با توجه به اینکه سطح تقاضا در بازار داخل به دلیل ایام محرم کاهش یافته و احتمالا تغییر مهمی در بازار ارز رخ نخواهد داد، کاهش قیمت طلا و سکه قطعی است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اینچنین شرایط بازار را تحلیل می کند: ریزش قیمت در بازارهای جهانی روز شنبه حدود 20 هزار تومان از قیمت سکه تمام بهار آزادی را کاهش خواهد داد.

محمد کشتی آرای گفت: «بازارهای جهانی با شوک کاهش قیمت مواجه شده است در چنین شرایطی معمولا یک التهاب کاهشی نیز به همراه آن می آید چراکه ترس از کاهش بیشتر قیمت موجب افزایش عرضه به بازار می شود که این موضوع به کاهش بیشتر نرخ ها می انجامد. البته بعد از چند روز، معامله گران و سرمایه گذاران بازار طلا برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمتف اقدام به خرید طلا می کنند تا به تعادل بازار کمک کنند.»

این اتفاق در شرایطی بازار داخل را دگرگون خواهد ساخت که از امروز بازار اصلی تهران به مدت یک هفته به مناسبت ایام محرم تعطیل خواهد بود اما معاملات در بازارهای فرعی و چهارراه استانبول در جریان خواهد بود. بازار جهانی نیز شنبه و یکشنبه در تعطیلی به سر می برد که منجر به ماندگاری نرخ جهانی برای دو روز خواهد شد.

منبع خبر: صدای اقتصاد

جدید ترین مطالب سایت