لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جانشین اشتون، بر کرسی نشست

«فدریکا موگرینی» امروز (شنبه) پس از استعفا از سمت وزارت امور خارجه ایتالیا، فعالیتش را در سمت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر عهده گرفت. وی در نخستین سفرش در این سمت، ۷ و ۸ نوامبر (یک هفته دیگر)، به سرزمین های اشغالی، رام الله و غزه می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزارت امور خارجه ایتالیا، در بیانیه  ای اعلام کرد: فدریکا موگرینی، استعفای خود را به عنوان وزیر امور خارجه و همکاری های بین  المللی ایتالیا، 31 اکتبر 2014 (برابر با 9 آبان 1393)، تسلیم دولت کرد.

وی کمی پیش از استعفاء گفت: در این هشت ماهی که من وزیر امور خارجه ایتالیا بودم، سیاست و دیپلماسی کشور، پرماجرا بود.

فدریکا موگرینی، 41 ساله به عنوان رئیس جدید سیاست خارجه اتحادیه اروپا منصوب شده است و امروز جانشین کاترین اشتون شد که از 2009 در این سمت بود.

جانشین اشتون، بر کرسی نشست

وی بارها گفته بود می خواهد اتحادیه اروپا یک بازیگر در روند صلح خاورمیانه باشد. یکی از مقامات آگاه به برنامه های موگرینی اعلام کرد، وی در نخستین سفرش به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روزهای هفتم و هشتم نوامبر 2014 (یک هفته دیگر)، به سرزمین های اشغالی، رام الله و غزه سفر می کند.

وی همچنین احتمالاً با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، دیدار دارد و تمایل خود را برای افزایش نقش اتحادیه اروپا در روند صلح خاورمیانه پنهان نکرده است.

البته هنوز مشخص نیست که موگرینی با بنیامین نتانیاهو، نخست  وزیر رژیم صهیونیستی، در این سفر دیدار داشته باشد، اما این سفر به سرزمین های اشغالی، از چند جهت برای وی حائز اهمیت است و وی می تواند به راه اشتون و همکاری نزدیک با فلسطینی ها در زمینه مذاکرات سازش ادامه دهد.

جدید ترین مطالب سایت