فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«همکاری با چین، اولویت دارد/ اراده ایران برای توافق، قوی است»

وزیر امور خارجه ایران، با قدردانی از نقش مثبت چین در مذاکرات هسته ای، گفت: در جمهوری اسلامی ایران، اراده سیاسی برای توافق بسیار قوی است؛ از این رو، تهران در این گفتگوها برای رسیدن به راه  حل، بسیار جدی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در سفر به پکن، با «وانگ یی»، همتای چینی خود، دیدار و گفتگو کرد.

ظریف در این دیدار، ضمن موفق خواندن چین در برگزاری «نشست روند استانبول» در پکن، تاکید کرد: برای جمهوری اسلامی ایران، همکاری با جمهوری خلق چین در همه موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، از اولویت برخوردار است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان، با توجه به مشابهت دیدگاه های ایران و چین در بسیاری از موضوعات مهم منطقه  ای و بین المللی، یادآور شد: ایران پیگیر برقراری روابط راهبردی با چین است.

ظریف همچنین از نقش مثبت چین در مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 قدردانی و تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران، اراده سیاسی برای توافق بسیار قوی بوده و لذا تهران در این گفتگوها برای رسیدن به راه حل بسیار جدی است.

آمادگی طرف ایرانی برای توسعه بیش از پیش همکاری های اقتصادی دو جانبه از جمله دیگر موضوعات مورد اشاره توسط وزیر امور خارجه کشورمان بود.

«وانگ یی»، وزیر امور خارجه چین، نیز با خوشامدگویی به ظریف، حضور وی را در این دور از نشست روند استانبول در پکن، نشانه حمایت جمهوری اسلامی ایران از جمهوری خلق چین در ارتقای همکاری های منطقه ای به ویژه در امور افغانستان خواند.

وی، ضمن مهم خواندن جایگاه ایران در بازسازی افغانستان، تاکید کرد: در حل و فصل مسائل افغانستان نقش ایران حتمی است.

وزیر امور خارجه چین همچنین درباره سطح گسترده و روبه رشد مناسبات دوجانبه با ایران، روابط تهران - پکن را راهبردی خواند و یادآور شد: چند دیدارصورت گرفته میان آقای روحانی و شی جین پینگ، زمینه ساز تحکیم و تحرک جدی تر روابط دو کشور شده است.

طرفین در این گفتگوها، بر انجام سفرهای دوجانبه مقامات ارشد دو کشور تاکید کردند.

جدید ترین مطالب سایت