فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

داعش روند معکوس گرفت/ نفوذ به هسته مرکزی تکفیری ها

از پیشروی داعش دیگر خبری نیست. شهرها یکی پس از دیگری از دست تروریست ها خارج می شوند. نیروهای مردم و ارتش عراق مناطق دیگری را پاکسازی کردند و بیش از ۱۵۰ تروریست ازجمله ابومصعب الشرقاوی از معاونان ارشد سرکرده داعش را در بیجی به هلاکت رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ارتش راه ارتباطی بین سامرا و فلوجه را ، به طورکامل آزاد کرد . در شمال غرب موصل هم نیروهای مردمی عملیات نظامی گسترده ای برای آزادسازی منطقه "سنجار" آغاز کرده اند. درعملیات مختلف ارتش عراق در بعقوبه هم دست کم  29 تروریست داعش به هلاکت رسیدند.  نیروهای عراقی موفق شدند حمله داعش را به منطقه سده الصدور در مقدادیه-شمال شرق بعقوبه - دفع کنند .

مناطق الدجیل در استان صلاح الدین ، الحکنه در موصل و  دریاچه حمرین در دیاله  پاکسازی شد. نیروهای هوایی عراق نیز 27 خودروی تروریست ها را در مناطق مختلف از جمله هیت ، زمار و البُعَّاج منهدم کردند و سرنشینان آن را به هلاکت رساندند. شهر فلوجه هم در محاصره نیروهای عراقی قرار دارد .

گزارش ها حاکی است نیروهای عراقی عملیات گسترده ای را ضد داعش در شرق شهر الرمادی در استان انبار آغازکرده اند. یگان های نظامی عراق به تعقیب تروریست ها در شمال و شرق این کشور از تکریت ، مرکز استان صلاح الدین به سمت بیجی ادامه می دهند. نیروهای ارتش عراق روستاهایی را که تروریست ها در آنجا فعالیت می کردند آزاد کردند.

اما درپی قتل عام بیش از 200 تن از افراد قبیله البونمر در شهر هیت در استان الانبار عراق  ،آیت الله سیستانی از مراجع تقلید مقیم نجف ضمن محکوم کردن جنایت اخیر داعشی ها درعراق نیروهای مسلح و قوای مردمی را به حفظ مناطق آزاد شده و مقابله با تکفیریان داعش فرا خواند. این پیام را امام جمعه کربلا قرائت کرد

نیروهای عشایر انبار ، محمد صالح معروف به ابو حمزه یمنی ، یکی از عاملان جنایت کشتار  مردان قبیله البونمر را در منطقه بوعلی جاسم و راس الماء  به هلاکت رساندند.

در این حال سرکرده ترویست های  تکفیری داعش با  اعتراف به شکست این گروهک در مناطق جرف الصخر ، تکریت و زمار که موجب خسارات زیادی به آنان شد، ورود عوامل نفوذی به داعش را از دلایل این شکست خواند. ابوبکر البغدادی  به سران تحت امر خود توصیه کرد : هیچ نیروی عراقی جدیدی که قصد پیوستن به داعش را دارند، به کار نگیرند.

گزارش ها از عراق همچنین حاکی است ، براثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در شرق بغداد سه غیر نظامی کشته و 9 تن زخمی شدند. بر اساس آمار هیات نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق - حملات تروریستی و  درگیری ها در نیمه نخست سال جاری میلادی (2014) منجر به کشته شدن 5 هزار و 576 غیرنظامی شده است  .حدود یک هزار و 273 عراقی در خشونت ها و حملات تروریستی ماه گذشته  (اکتبر) این کشور کشته و 2 هزار و 10 تن دیگر زخمی شدند .

جدید ترین مطالب سایت