لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جاسوسی آمریکا از اسد علیه داعش!

یک نشریه آمریکایی نوشت: سازمان سیا به خاطر ناتوانی از جمع آوری اطلاعات درباره داعش در سوریه، با شنود مکالمات مقامات دولت دمشق، از اطلاعات نظام سوریه درباره داعش برای هدایت عملیات خود علیه این گروه استفاده می کند.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نشریه آمریکایی وال استریت  ژورنال درگزارشی اعلام کرد که آمریکا با توجه به محدودیت های پیش روی آن در زمینه جمع آوری اطلاعات درسوریه، جاسوسان آمریکایی از یک منبع دیگر برای جمع آوری اطلاعات درباره عناصر مسلح داعش بهره برده اند که عبارت است از ارتباطات نظام سیاسی سوریه به ریاست جمهوری بشار اسد.

به نوشته این نشریه، مقامات کنونی و سابق آمریکایی مطلع از این اقدامات گفته اند که آمریکا درابتدا زیرساخت های جاسوسی خود را برای نظارت برنظام سیاسی سوریه مستقر کرد، اما این زیرساخت، اطلاعات غیرمنتظره ای درباره عناصر وهابی جهادی را نیز در اختیار آن ها گذاشت که به هدایت عملیات نظامی آمریکا در عراق و سوریه یاری رساند.

روزنامه آمریکایی مدعی شد: پیگیری ارتباطات شنود شده نشان دهنده حجم و گسترده ارتباطاتی است که آمریکا باید در مورد یک دشمن زیرک خود، آن هم در کشوری که روابط خصمانه ای با واشنگتن دارد، به دست آورد. این اقدام همچنین نشان دهنده مشکلاتی است که مقامات آمریکایی در تشخیص اهداف خود و ارزیابی عملیات نظامی تحت رهبری این کشور خاصه در سوریه دارند.

مقامات رسمی آمریکایی همچنین گفته اند که این عملیات در شرایطی به پیش رفته است که شبه نظامیان داعش در واکنش به حملات هوایی آمریکا، استفاده از تلفن های همراه و کاربرد ارتباطات رادیویی را متوقف کرده اند که منجر به کاهش حجم سیگنال های ارتباطی شده است که ایالات متحده می تواند از این گروه جمع آوری کند.

به نوشته وال استریت ژورنال، آمریکا روابط دیپلماتیکی با سوریه ندارد و سازمان سیا نیز به علت خطرات امنیتی وارد این کشور نشده است که در مجموع توان این کشور برای جمع آوری اطلاعاتی که در عراق و سایر کشورها به دست می آورد را محدود کرده است.

بر این اساس،آمریکااز گفتگوهای مقامات سوری در مورد حرکات و وضعیت جنگجویان داعشی که خودشان نیز در حال مبارزه با آن ها هستند، جاسوسی می کرده اند. اطلاعات به دست آمده توسط جاسوسان آمریکایی به آنها کمک کرد تا از تغییر اهداف راهبردی آگاه شده و تصمیمات آن ها در زمینه اهداف نظامی را هدایت کرد.

با این حال، برنامه ریزان نظامی آمریکایی همچنان اعتماد کاملی به ارتباطات رهگیری شده نداشته و با تردید با این اطلاعات برخورد می کنند. مقامات آمریکایی عنوان داشته اند که از این اطلاعات در وهله اول برای تأیید دیگر گزارش های اطلاعاتی - آن هایی که از منابع آشکار و محرمانه به دست آمده است - استفاده می شود.

در همین زمینه یک مقام آمریکایی در یک نشست توجیهی در مورد تهیه گزارش های رسانه ای در زمینه اطلاعاتی اظهار داشت که "این یک منبع در بین بسیاری دیگر است."وی افزود که تأیید اطلاعات کسب شده از نظام سیاسی سوریه - که حتی شامل مکالمات تلفنی خصوصی مقامات این نظام است - به سختی انجام می شود.

جدید ترین مطالب سایت