لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتخابات سرنوشت ساز؛ کار برای اوباما دشوار شد

آخرین نتایج انتخابات میاندوره ای آمریکا نشان می دهد که جمهوری خواهان پیشتاز هستند و علاوه بر مجلس نمایندگان، مجلس سنا را هم به دست خواهند گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، همزمان با رقابت تنگاتنگ جمهوری خواهان و دموکرات ها در انتخابات کنگره آمریکا، یک مقام کاخ سفید اعلام کرد: باراک اوباما از رهبران احزاب جمهوریخواه و دمکرات کنگره دعوت کرده است جمعه در نشست کاخ سفید  شرکت کنند.

این نشست به دنبال انتخابات میاندوره ای دیروز برگزار می شود که می تواند کنترل مجلس سنا را از دست دمکرات ها خارج کند و به جمهوری خواهان جناح رقیب بسپارد. هم اکنون دمکرات های حامی رئیس جمهور آمریکا در مجلس سنا و رقبای جمهوری خواه در مجلس نمایندگان اکثریت را در دست دارند.

رئیس جمهور آمریکا دیروز اذعان کرد : نقشه انتخاباتی سنا به نفع جمهوریخواهان است و این امر او را با دشوارترین دوره رقابت های انتخاباتی یک رئیس جمهور که در دور دوم  زمامداریش با آن مواجه می شود، روبه رو کرده است. برخی کار شناسان سیاسی انتخابات میاندوره ای کنگره را نوعی همه پرسی در باره عملکرد اوباما ارزیابی می کنند.

پیش بینی ها حاکیست:  جمهوریخواهان اکثریت کرسی های سنا را به خود اختصاص می دهند و با کسب کرسی های خود در شش ایالت حد نصاب لازم را برای کنترل این مجلس و خارج کردن آن از دست دمکرات ها به دست می آورند.

در این حال شبکه ان بی سی پیش بینی کرد : جمهوریخواهان با کسب 242 کرسی ، اکثریت خود را در مجلس نمایندگان آمریکا حفظ خواهند کرد. این حزب هم اکنون 233 کرسی از 435 کرسی را در مجلس نمایندگان آمریکا در اختیار دارد.

انتخابات سرنوشت ساز؛ کار برای اوباما دشوار شد

انتخابات سرنوشت ساز؛ کار برای اوباما دشوار شد

انتخابات سرنوشت ساز؛ کار برای اوباما دشوار شد

انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا دیروز برگزار شد . در این انتخابات حدود یک سوم از ۱۰۰ کرسی  سنا، تمام ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان، ۳۶ فرمانداری از ۵۰ ایالت آمریکا و بسیاری از پست های ایالتی و محلی به رای گذاشته شد.

در ماه اکتبر 200 میلیون دلار صرف هزینه های تبلیغات انتخاباتی شده است. این انتخابات از اهمیت زیادی برخوردار است جمهوریخواهان نیازمند شش کرسی در سنا برای کسب دوباره سنا هستند و نشانه های اولیه از پیروزی احتمالی آنها حکایت دارد. با این حال همزمان نمی توان گفت نتیجه انتخابات مشخص است و مردم آمریکا منتظر اعلام نتایج خواهند بود.

کنگره آمریکا از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل می شود. مجلس نمایندگان در حال حاضر در اختیار جمهوری خواهان است و به اعتقاد تحلیلگران همچنان در اختیار آن ها خواهد ماند اما تمرکز اصلی بر سناست. اگر دموکرات ها اکثریت کنونی شان در سنا را از دست بدهند در واقع نقش تأثیرگذاری در کنگره نخواهند داشت و اوباما از سوی جمهوری خواهان با فشار زیادی مواجه خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه می گوید که احتمال می رود دمکرات ها در ۱۰ ایالت آمریکا کرسی های خود را از دست بدهند. نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که جمهوریخواهان روی خط برد شش کرسی اضافی هستند که این باعث کسب اکثریت هر دو مجلس نمایندگان و سنا برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ توسط جمهوریخواهان خواهد شد.

به نوشته سایت انگلیسی بی بی سی فارسی، جمهوری خواهان با کسب اکثر پست های فرمانداری و کرسی های مجلس نمایندگان کنگره، از هم اکنون می توانند خود را برنده انتخابات میان دوره ای اعلام کنند. هر چند برای آنها پیروزی اصلی فتح مجلس سنا است.

 آسوشیتد پرس نتایج را اینگونه اعلام کرده است:

 جمهوری خواهان 174 کرسی مجلس نمایندگان

 دموکرات ها 103 کرسی مجلس نمایندگان

 19 فرماندار جمهوری خواه

 11 فرماندار دموکرات

در ایالت لویزیانا، انتخابات سنا به دور بعدی کشید. بدین ترتیب ساکنان این ایالت در ماه دسامبر دوباره باید برای انتخاب سناتور خود به پای صندوق رای بروند.

کلورادو هم یک سناتور جمهوری خواه را برگزید. دموکرات ها اگر تنها یک کرسی دیگر را از دست دهند، اکثریت سنا را به جمهوری خواهان تحویل خواهند داد. تا این لحظه جمهوریخواهان توانسته اند پنج کرسی از 6 کرسی لازم برای فتح سنا را به دست آورند.

جدید ترین مطالب سایت