فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کاریکاتوری که سبب خشم اردوغان و احضار سفیر آلمان شد

وزارت امور خارجه ترکیه به دلیل چاپ کاریکاتوری دربارۀ رجب طیب اردوغان، رئیس  جمهوری این کشور در یک کتاب درسی در آلمان، سفیر این کشور را در آنکارا احضار کرد. در این کاریکاتور اردوغان به شکل سگی زنجیرشده نشان داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وزارت امور خارجه آلمان در گفتگو با شبکه اول تلویزیون این کشور احضار سفیر این کشور در آنکارا در اعتراض به وزارت امور خارجه ترکیه را تأیید کرده و گفته است که نارضایتی ترکیه از این  موضوع به اطلاع ابرهارت پول، سفیر آلمان در آنکارا، رسیده است.

وزارت امور خارجه ترکیه پیش تر گفته بود که این کاریکاتور در کتاب درسی “مطالعات اجتماعی و اقتصاد” در مقطع دبیرستان در مدارس ایالت بادن وورتمبرگ چاپ شده، بازتاب  دهنده نژادپرستی روزافزون و بیگانه  ستیزی در آلمان است.

این کاریکاتور بحث  برانگیز پیش تر در سال ۲۰۱۱ در روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه” به مناسبت پنجاهمین سالگرد ورود نخستین “کارگران مهمان” از ترکیه به آلمان به چاپ رسید.

در این کاریکاتور سگی بسته به غل و زنجیر، با دندان های تیز کرده نشان داده شده است. در بالای لانۀ این سگ تابلویی دیده می شود که روی آن “اردوغان” نوشته شده است. این کاریکاتور که اثر دو کاریکاتوریست آلمانی به نام های گرزر و لنس است، “ترک ها در آلمان، داستان یک موفقیت” نام دارد.

کاریکاتوری که سبب خشم اردوغان و احضار سفیر آلمان شد

وزارت امور خارجه ترکیه این کاریکاتور را اهانتی نسبت به رجب طیب اردوغان و شهروندان ترک ساکن در آلمان خوانده است.

جدید ترین مطالب سایت