لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کشف روش جدیدی برای درمان ایدز

دانشمندان فرانسوی اعلام کردند که ساز و کار ژنتیکی را که سبب درمان دو مرد مبتلا به ویروس بیماری ایدز شده است، کشف کردند که این روش می تواند راهبرد جدیدی در مبارزه با این بیماری مهلک به شمار آید.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این دو مرد که یکی از آنها سی سال دارد با ویروس ایدز آلوده شده اند، ولی هیچ نشانه ای از این بیماری  از خود نشان نمی دهند.

محققان پزشکی  فرانسوی اعلام کردند، ویروس عامل ایدز در سلول های دستگاه ایمنی این دو نفر به طور غیر فعال باقی ماند، زیرا کد ژنتیک آن تغییر یافته بود.

این محققان گروه اعلام کردند، دلیل این تغییر ظاهرا به افزایش فعالیت آنزیمی به اسم آپوبک (APOBEC) ارتباط دارد.

آنان در بیانیه ای اعلام کردند «درمان ظاهرا خود به خود» این دو نفر مسیری جالب توجه را برای متخصصان داروسازی ایجاد می کند.

این تحقیق را که در روزنامه میکروبیولوژی و عفونت های بالینی منتشر شد، محققان موسسه تحقیقات بهداشتی و پزشکی فرانسه انجام دادند.

ویروس اچ آی وی  با حمله به گروهی از سلول های ایمنی بدن انسان تکثیر می شود و. این سلول ها را طوری تغییر می دهد که به محلی برای تولید ویروس تبدیل شود.

گروهی از افراد یعنی کمتر از یک درصد افراد مبتلا، به طور طبیعی قادرند، جلوی تکثیر ویروس را بگیرند و این ویروس را به لحاظ بالینی در سطحی غیر قابل شناسایی نگه دارند و ساز و کار غیر فعال ماندن ویروس در بدن این افراد شناخته شده نیست.

 این گروه از محققان فرانسوی یک مرد 57 ساله را که در سال 1985 به ایدز مبتلا شد و یک فرد 23 ساله را که در سال 2011 مبتلا شد، انتخاب و ژنوم  ویروس آنها را بررسی کردند.

این دو نفر با این که آلوده به ویروس بودند، ولی آزمایش های رایج نتوانست ویروس را در خون آنها شناسایی کند.

تیم تحقیقاتی فرانسوی به این نکته رسید که در هر دو حالت، ویروس ایدز به دلیل جهش در کد ژنتیکی آن، قادر به تکثیر در سلول های ایمنی نبود.

جدید ترین مطالب سایت