فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مترو در مقابل دستفروشان دست ها را بالا برد: نمی توانیم شناسایی و برخورد کنیم

دست فروشان مترو روز به روز تعدادشان افزایش می یابد و این سیر صعودی نشان از سودی کلان در زیر زمین مترو می دهد، به گونه ای که حتی مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو خبر از پاسخ رد دست فروشان به ساماندهی و غرفه دار شدن آنان می دهد.

احسان مقدم در مورد ساماندهی دست فروشان مترو گفت: پیش از این طرحی در خصوص منع ورود دست فروشان به مجموعه مترو اجرا شد.

او با بیان اینکه مأموران مترو از ورود برخی دست فروشان شناخته شده جلوگیری خواهند کرد، ادامه داد: قانونی برای مقابله با این افراد نداریم، این در حالی است که بسیاری از مسافران و شهروندان درخواست برخورد با این افراد را داشته اند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه دست فروشان علاوه بر مختل کردن آسایش و آرامش مسافران، موجب تأخیرات در حرکت مترو نیز می شوند، گفت: گاه اوقات ورود و یا خروج این دست فروشان موجب ازدحام شده و برخی نیز مانع از بسته شدن درهای قطار و حرکت سریع می شوند.

مقدم با بیان اینکه در حال حاضردر 78 ایستگاه مترو مأموران مانع از ورود دست فروشان می شوند، گفت: با این افراد برخورد قهری نخواهیم داشت و تنها مانع از ورود آن ها خواهیم شد؛ اما قبول کنید که برخی از این افراد محصولات خود را درون کیسه و یا کیف می گذارند و مأموران نیز نمی توانند آن ها را شناسایی و مانع از ورودشان شوند.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو با اشاره به بحث فرهنگ سازی مردم در این زمینه گفت: مردم با خرید محصولات نامرغوب این افراد موجبات درآمد و تشویق آن ها را فراهم می آورند و به چرخه تولید دست فروش کمک می کنند.

او با بیان اینکه گاهاً برخی از مردم مانع برخورد با دست فروشان می شوند، گفت: این در حالی است که برخی دیگر از مسافران که تعداد آن ها نیز زیاد است درخواست برخورد با دست فروشان را دارند.

مقدم در مورد عدم ساماندهی این دست فروشان گفت: در زمان مدیریت گذشته تصمیم گرفته شد که غرفه هایی برای فعالیت این افراد در ایستگاه ها تعبیه شود، اما خود دست فروشان قبول نکرده و عنوان داشتند که درآمدشان از راه تحرک و تغییر قطار بیشتر به دست می آید.

به نظر می رسد این روزها حال و روز دست فروشی در مترو مساعدتر از غرفه داری است و گواه آن افزایش روزافزون تعداد دست فروشان در مترو است به گونه ای که در گذشته تنها زنانی دونات فروش اقدام به فعالیت کرده اما حالا فضا برای دست فروشان مرد و کودک نیز فراهم آمده و این افراد با اجناس خود در میانه شلوغی مترو جولان می دهند.

منبع خبر: ایسنا

جدید ترین مطالب سایت