لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتقاد وزیر بهداشت از نحوه جمع‌آوری قلیان‌ها

هاشمی گفت: متاسفانه چند سال پیش یک اقدام ناقصی برای جمع آوری قلیان انجام شد که اگر انجام نمی شد بهتر از ناقص انجام شدنش بود.

وزیر بهداشت گفت: اقدام ناقص چند سال پیش برای جمع آوری قلیان کار را بدتر کرد. وزارت بهداشت که نمی تواند استعمال کنندگان قلیان را دستگیر کند. ما نباید مجدداً تحت تأثیر جو قرار بگیریم و کار نمایشی یا احساسی کنیم که وضع بدتر شود.

حسن هاشمی وزیر بهداشت در گفت و گو با فارس درباره ادامه فعالیت مراکز عرضه قلیان تصریح کرد: جمع آوری مراکز عرضه قلیان وظیفه وزارت بهداشت نیست، به بیان دیگر وزارت بهداشت وظیفه انتظامی ندارد؛ وزارت بهداشت اعلام می کند و هشدار می دهد که مثلاً 10 درصد مردم سیگار می کشند که مضر است و باعث سرطان ریه می شود و قلیان صدها برابر مضرتر از سیگار است.

وی افزود: ما در وزارت بهداشت باید اطلاع رسانی کنیم، باید مشکلات را بازگو کنیم و هزینه هایی که به دولت و مردم تحمیل کند را مطرح کنیم. قانونگذار هم وظیفه خود را انجام داده است و قانونی تصویب کرده است. در قانون ضابطانی همچون نیروی انتظامی و قوه قضائیه برای برخورد با تخلفات تعیین شده است، وزارت بهداشت که نمی تواند استعمال کنندگان قلیان را دستگیر کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: اخیرا جلسه ای «شورای عالی دخانیات کشور» ( ستاد اجرایی قانون کنترل دخانیات) داشت که قرار شد ظرف 3 ماه کارگروهی تشکیل شود و برنامه ریزی کنند و ببینند باید چه اقدامی صورت دهند، که از این زمان 3 ماهه بیش از یک ماه گذشته است.

هاشمی گفت: متاسفانه چند سال پیش یک اقدام ناقصی برای جمع آوری قلیان انجام شد که اگر انجام نمی شد بهتر از ناقص انجام شدنش بود.

وی ادامه داد: ما نباید مجدداً تحت جو قرار بگیریم و کار نمایشی یا احساسی کنیم که وضع بدتر شود چرا که با اقدام چند سال پیش کار بدتر شد. حال امیدواریم کارگروه ذکر شده کار خود را خوب انجام دهد و گزارشی که به شورای عالی می دهد مناسب باشد و افراد حاضر در شورای عالی به صورت هماهنگ با یکدیگر کاری مناسب انجام دهند.

هاشمی گفت:  به هر حال درحال حاضر خود مردم باید مراعات کنند و به فکر سلامتی خود باشند و از مصرف قلیان خودداری کنند.

منبع خبر: فارس

جدید ترین مطالب سایت