فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گام بعدی واشنگتن بعد از گزارش جان کری به اوباما

یک مقام آمریکایی با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به پکن اعلام کرد که وی در آنجا گزارش مذاکرات عمان را به رئیس جمهور ارائه خواهد کرد تا درباره گام بعدی این کشور در مذاکرات هسته ای ایران تصمیم گیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم ،  وزیر خارجه آمریکا از عمان راهی پکن پایتخت چین شد. کری پس از مذاکرات به پکن سفر کرد تا در برای شرکت در نشست "همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه" به باراک اوباما و سامانتا پاور، مشاور امنیت ملی وی، بپیوندد.

مقامات وزارت خارجه اعلام کردند که کری قصد دارد اوباما و پاور را در جریان مذاکرات عمان قرار دهد. "دومین دیپلماتی که با کری سفر می کرد گفت: "چیزهای زیادی در آنجا، درباره گام بعدی ما مشخص خواهد شد."

دو مقام وزارت خارجه آمریکا که به همراه جان کری به عمان سفر کرده بودند، نشست های سه جانبه را "سخت، مستقیم و جدی" توصیف کردند، با این حال نسبت به دستیابی به توافق اظهار امیدواری نمودند.

مذاکرات نمایندگان ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا با وجود آنکه کری مسقط را ترک کرده، همچنان در جریان است.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه برای جمع بندی مذاکرات ایران و گروه موسوم به 1+5 که از امروز در شهر مسقط آغاز می شود، به عمان بازمی گردد.

یکی از این دو مقام اعلام داشته که "واضح است" هنوز کارهایی برای انجام دادن قبل از مصالحه باقی مانده است.

این مقام ها همچنین اشاره داشتند که وزیر خارجه آمریکا حضور خود در عمان را به مدت چندین ساعت تمدید کرد تا مذاکرات را ادامه دهد. وی افزود: "من اشاره ای به این ندارم که هر گونه پیشرفتی صورت گرفته است."

«جان کری» و «محمد جواد ظریف» وزیران خارجه آمریکا و ایران در دو روز گذشته با حضور «کاترین اشتون» هماهنگ  کننده گروه 1+5، چندین ساعت به مذاکره پرداختند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران پس از این نشست ها گفت هنوز نمی توان اعلام کرد که پیشرفتی صورت گرفته است. طرفین برای رسیدن به توافق جامع تنها تا روز سوم آذر زمان دارند.

جدید ترین مطالب سایت