لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"میزان غنی سازی براساس نیازهای عملی ایران"

عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت : ایران قطعا به غنی سازی خود ادامه خواهد داد اما پرسش این است که ظرفیت این غنی سازی چه باشد. میزان غنی سازی باید براساس نیازهای عملی ما مشخص شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران و مذاکره کننده ارشد ایرانی در مصاحبه با خبرنگار شبکه پرس تی وی گفتگوها را سخت و فشرده توصیف کرد.

در ادامه این مصاحبه عباس عراقچی  گفت: مذاکرات در دو روز گذشته بسیار مفید بودند اما ما هنوز در موضعی قرار نداریم که بگوئیم پیشرفت کرده ایم.

وی گفت: در جریان گفتگوهای عمان ، ایران به صراحت بیان کرد که خواستار برداشته شدن فوری تمام تحریم های تحمیلی آمریکا ، اتحادیه اروپا  و شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از توافق احتمالی  است. تهران می گوید تحریم ها غیر قانونی است و مانعی برای تلاش ها برای رسیدن به توافق مبتنی بر احترام متقابل است.

عباس عراقچی درباره خط قرمز ایران در زمینه ی غنی سازی گفت: ایران قطعا به غنی سازی خود ادامه خواهد داد اما پرسش این است که ظرفیت این غنی سازی چه باشد. میزان غنی سازی باید براساس نیازهای عملی ما مشخص شود.

در ادامه ی این گزارش حسن عابدینی کارشناس امور سیاسی نیز گفت: ایران در یازده سال گذشته  با پرونده هسته ای روبرو بوده است که براساس یک  بحران ساختگی است و در چارچوب همین بحران ساختگی بود که شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم هایی را علیه ایران اعمال کردند. این فشارهای غیرمنصفانه هدف ممانعت از نقش آفرینی بانفوذ ایران در سطح بین المللی را دنبال می کند. اگر این فشارها برداشته شوند ایران می تواند در عرصه ی بین المللی شاهد جهش بزرگی باشد.

"میزان غنی سازی براساس نیازهای عملی ایران"

"محمد جواد ظریف"، وزیر خارجه ایران، "جان کری"، همتای امریکایی وی و "کاترین اشتون"، رئیس هیات مذاکره کننده اتحادیه اروپا در روز دوشنبه به دو روز بحث و تبادل نظر پایان دادند.

ایران اصرار دارد که با حسن نیت مذاکره می کند و متعهد به تعهدات خود در توافقنامه است. تحریم های یکجانبه بیشتر آمریکا و ممنوعیت های اعمال شده اتحادیه ی اروپا مغایر با تعهدات غرب است.

گفتگوهای عمان قرار بود دیدگاه های آمریکا و ایران را به یکدیگر نزدیک تر کند اما تهران می گوید تا زمانی که غرب همچنان بر زیاده خواهی ها و رویکرد خصمانه به جمهوری اسلامی ،اصرار دارد رسیدن به توافق ممکن نخواهد بود.

جدید ترین مطالب سایت