لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پاسخ دندان شکن عراق به عربستان درباره ایران

فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق در پاسخ به اظهار نظرهای مقامات سعودی درباره نفوذ ایران در عراق تاکید کرده که در این موضوع مبالغه های بسیار شده و ریاض دچار سوء تفاهم شده است.

موفق الربیعی ، مشاور امنیت ملی سابق عراق و نماینده کنونی ائتلاف ملی  در پارلمان عراق که سال ها نزدیک به منابع تصمیم گیری در این کشور بود، چهارشنبه در گفت و گو با روزنامه "الزمان " چاپ لندن در پاسخ به سوالی درباره پاسخ رئیس جمهوری عراق به ادعاهای مقامات عربستان درباره نفوذ ایران در عراق افزود: معصوم به همه کسانی که با آنها دیدار داشته اعلام کرده است که درباره این موضوع دقت کافی نشده و سوء تفاهم شده است ؛ روابط ما با ایران نمی تواند خصمانه باشد، بلکه بر اساس حسن همجواری و در چارچوب ایجاد امنیت کامل برای دو کشور و امنیت منطقه است و ترکیه ، عربستان و حتی سوریه می توانند با ما در این زمینه مشارکت کنند.

مشاور امنیت ملی سابق عراق در بخش دیگری از سخنانش  افزود که معصوم در مذاکرات خود با مقامات سعودی درباره تقاضای عربستان برای توقف فعالیت "محمد تقی المدرسی "  ضد دولت بحرین گفت، مدرسی یک روحانی است و در بحرین پیروانی دارد و نه درعربستان . 

به گفته وی، رئیس جمهوری عراق در مذاکرات خود با مسوولان سعودی به اطلاع  آنان رسانده که محمد تقی المدرسی مرجع مقیم کربلا که رهبر یک جمعیت سیاسی در بحرین است، از سوی مقامات بحرینی به تروریسم محکوم شده  و ریاض خواستار منع سخنرانی مدرسی و دخالتش در امور بحرین است. 

الربیعی درباره پاسخ معصوم به درخواست عربستان برای توقف تظاهرات در عراق به ویژه در نجف برای آزادی "نمر النمر" روحانی شیعه سعودی محکوم به اعدام گفت که به مسوولان سعودی اطلاع داده ایم که این تظاهرات دارای مجوز رسمی است و نمی توان  از برپایی آن جلوگیری کرد.

جدید ترین مطالب سایت