فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

احتمال تمدید مذاکرات هسته ای

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: سخنان دیپلمات های ایرانی و کشورهای ۱+۵ حاکی از احتمال تمدید دوباره مذاکرات پس از ۲۴ نوامبر (سوم آذر) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت:  دیپلمات های ارشد آمریکا، ایران و اتحادیه اروپا، سه  شنبه گذشته تاکید کردند که مذاکرات سه  جانبه  آنان  در مسقط پایتخت عمان روی حصول توافق تا ضرب  الاجل 24 نوامبر متمرکز بوده ، اما  با توجه به دستاوردهای محدود آن، ممکن است به تمدید مذاکرات پس از 24 نوامبر منجر شود.

بسیاری بر این باورند که پیامدهای منفی دست  نیافتن به یک توافق می تواند برای منطقه  ای که اکنون ، از سوریه  تا یمن با بی  ثباتی رو به  رو است بسیار زیاد باشد.

احتمال تمدید مذاکرات هسته ای

وال استریت ژورنال افزود، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه و عضو ارشد تیم مذاکره  کننده این کشور گفت :  اگر دو طرف به هر دلیلی و با هر سطح از پیشرفتی نتوانند تا ضرب الاجل تعیین شده به توافق برسند، عصر 23 نوامبر فرصت دارند، روی گزینه  جایگزین و یافتن راه  حلی که سبب نابودی فرصت ها نشود کار کنند.

این روزنامه همچنین نوشت، همچنین سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران در مسقط گفت: ما هنوز در موضعی نیستیم که بگوییم به پیشرفت رسیده  ایم.

این عضو ارشد تیم مذاکره  کننده هسته  ای ایران تاکید کرد که کشورش برای حصول توافق تا ضرب  الاجل تعیین شده تلاش می کند، اما زمان آن  ها کافی نیست.

مقامات آمریکایی در روزهای اخیر به طور محرمانه گفته  اند درباره تمدید مذاکرات گفت  و گو شود.

دیپلمات های درگیر در مذاکرات می گویند: تمدید دوباره مذاکرات منجر به بروز چالش های دیپلماتیک و سیاسی بسیاری خواهد شد، زیرا سازش بر سر محدودیت های فعالیت های هسته  ای ایران به علاوه یک سری امتیازات اقتصادی در طول زمان تمدید مذاکرات به اندازه حصول توافق نهایی پیچیده است.

همچنن پیروزی جمهوری خواهان در مجلس سنای آمریکا در هفته گذشته انعطاف دیپلماتیک کاخ سفید را محدود کرده است. رهبران جمهوری خواه گفته اند که در حال آماده کردن شرایط قانونی وضع تحریم های جدید در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات در ماه جاری علیه ایران هستند. این اقدام می تواند دیپلماسی ها در آینده را تضعیف کند.

برخی شرکت  کنندگان در مذاکرات اخیر بر این باورند که برای رسیدن به توافق درباره تمدید مذاکرات، طرف های مذاکره  کننده دست کم باید پارامترهایی برای رسیدن به توافق نهایی ایجاد کنند تا بتوانند حمایت کشورهای  خود را جلب کنند.

براساس اظهارات مقامات آمریکایی و اروپایی، اصلی  ترین موارد اختلافی میان طرف های مذاکره  کننده، ظرفیت غنی  سازی و آینده برنامه هسته  ای ایران و سرعت لغو تحریم های غرب علیه این کشور است.

جدید ترین مطالب سایت