لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی در نشست خبری مشترک با علی‌اف

رئیس جمهور در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که برخی کشورها فناوری های نوین را در انحصار خود قرار دهند، گفت:همه کشورها در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی باید از فناوری  هسته ای استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پس از امضای اسناد و یادداشت تفاهم های همکاری بین تهران و باکو در نشست مشترک خبری "الهام علی اف" رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه روابط دو ملت ایران و آذربایجان شایسته تحرک بیشتری است، اظهار داشت: مردم ایران و جمهوری آذربایجان یک روح واحد در دو جسم و کالبد هستند و از فرهنگ، اعتقادات، دین و مذهب و تاریخ مشترکی برخوردار می باشند، لذا پایه اصلی برای توسعه روابط بین دو ملت کاملاً فراهم است و باید از این پایگاه مستحکم به نفع منافع دو ملت بهره برداری کنیم.

روحانی در نشست خبری مشترک با علی‌اف

وی با بیان اینکه بدون تردید ارتباط نزدیک بین دو دولت منفعت بالاتر دوملت و دوکشور را به ارمغان خواهد آورد،افزود:اقتصاد دو کشورمی تواند مکمل و در کنار هم قرار بگیرد، لذا باید کاری کنیم که تجار و سرمایه گذاران دو کشور هر چه بیشتر به هم نزدیک تر شوند.

رئیس جمهور تأکید کرد: ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه انرژی، تجارت، ارتباطات، علم و فناوری و در بخش فرهنگی ظرفیت های فراوانی برای همکاری دارند و امروز اراده جدی در دو دولت برای فعال کردن این ظرفیت ها و ایجاد روابط نزدیک تر بین دو کشور وجود دارد.

حجت الاسلام روحانی خاطر نشان کرد: جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در جایگاه جغرافیایی خود می توانند به عنوان پل ارتباطی یکدیگر تعریف شده و مکمل کریدوری از دریای عمان و خلیج فارس تا دریای سیاه باشند.

وی در ادامه استفاده از ظرفیت های دریاچه خزر و صیانت از آن را مورد تأکید قرارداد و گفت: خزر دریاچه صلح و دوستی و توسعه ملت هایی است که در طول قرن ها در کنار آن با هم زندگی کرده اند و امروز باید از ظرفیت های آن به نفع منافع ملت های خود استفاده کنیم.

رئیس جمهور با تأکید بر گسترش روابط توریستی بین دو کشور، تصریح کرد: روابط توریستی را به نفع اقتصاد، فرهنگ، امنیت و ثبات همدیگر تلقی کرده و از گسترش روابط دو کشور در این زمینه حمایت می کنیم.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه امنیت و ثبات منطقه به دنبال مشارکت و همکاری با یکدیگر هستند، اظهار داشت: ایران خواستار و حامی صلح، ثبات و دوستی در منطقه است و در این راستا هر نوع کمکی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه امروز مصیبت های بزرگی دامن گیر منطقه شده است، گفت:افراطی گری و تروریسم، معضلات بزرگ منطقه هستند که باید با آن مقابله کرده و آن را کنار زد و ما خواهان حاکم شدن اعتدال و صلح و دوستی در منطقه هستیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ایران و جمهوری آذربایجان به دنبال روابط نزدیک و صمیمی با یکدیگر بوده و به صراحت اعلام می کنیم که اجازه نخواهیم داد، کشور ثالثی بخواهد مشکلی در روابط دو ملت ایجاد کند.

حجت الاسلام روحانی در ادامه تأکید کرد: ایران مسیر دوستی صلح، همزیستی، برادری و اتحاد را در رابطه با کشورها و ملت های منطقه دنبال می کند.وی در ادامه با قدردانی از حمایت های جمهوری آذربایجان در مجامع بین المللی از حقوق صلح آمیز هسته ای ایران، افزود: ایران هم حامی حقوق جمهوری آذربایجان در مجامع بین المللی است.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: معتقدیم همه کشورها در چارچوب آژانس بین المللی انرژی اتمی و ان پی تی باید از فناوری های صلح آمیز هسته ای استفاده کنند و نباید اجازه دهیم که برخی کشورها فناوری های نوین را در انحصار خود قرار دهند.

حجت الاسلام روحانی تصریح کرد: معتقدیم سلاح های زنگ زده ای مثل تحریم دیگر کارساز نیست و باید برای توسعه و برقراری صلح و ثبات در جهان دست به دست هم دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه رود ارس مرز دوستی بین دو کشور است، گفت: مرزی را که بخواهد بین دو ملت فاصله ایجاد کند، هرگز نمی پذیریم و رودخانه ارسی را قبول داریم که موجب شکوفایی دو کشور و دو ملت باشد.

همچنین "الهام علی اف" رئیس  جمهور آذربایجان نیز در این نشست خبری با اشاره به اینکه رابطه دوستی و برادرانه بین ایران و جمهوری آذربایجان برقرار است، اظهار داشت: در روابط ریشه دار دو کشور دوستی و برادری نهفته است و این اساس و پایه مهمی است که می تواند روابط دو کشور را تقویت کند.

وی افزود: جمهوری آذربایجان در تمامی مجامع بین المللی در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

رئیس  جمهور آذربایجان با اشاره به اهتمام کشورش به گسترش روابط اقتصادی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران، گفت: روابط گسترده سیاسی و اقتصادی بین دو کشور می تواند موجب صلح و ثبات در منطقه شود.

الهام علی اف تصریح کرد: روابط دوستی ایران و جمهوری آذربایجان پایدار است و هیچ قدرتی نمی تواند روابط دوستانه ما را بهم بزند.

همچنین رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان با تأکید بر ایجاد شتاب و تحرک روزافزون در روابط دو کشور تصریح کردند که هیچ قدرت و کشور ثالثی نمی تواند در رابطه دوستانه تهران - باکو خدشه  ایجاد کند.

جدید ترین مطالب سایت