لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افشای رشوه انگلیس به فیفا برای میزبانی جام جهانی

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در گزارشی اعلام کرد، انگلیسی ها در رقابت برای میزبانی جام جهانی فوتبال، مقررات این فدراسیون را زیر پا گذاشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فیفا که مشغول بررسی عملکرد روسیه، میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2018 و قطر، میزبان جام جهانی 2022 به اتهام پرداخت رشوه بود، این دو کشور را تبرئه کرد اما از روش های غیر اصولی دولت انگلیس، انتقاد کرد.

در گزارش بازرس اخلاقی فیفا آمده است که هیچ تنبیهی علیه فدراسیون های فوتبال روسیه و قطر اعمال نخواهد شد. این گزارش 42 صفحه ای، پس از 18 ماه بررسی با سرپرستی مایکل گارسیا، وکیل آمریکایی منتشر شد. غربی ها و به ویژه انگلیسیها ، پیش از این شایعات فراوانی درباره رشوه های فدراسیون فوتبال قطر به مسوولان فدراسیون های فوتبال کشورهای جهان از جمله آفریقایی و نیز فیفا منتشر می کردند.

به نوشته روزنامه گاردین، در گزارش فیفا آمده است که انگلیسی ها برای کسب میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2018، با دادن شغل به دوست خانوادگی جک وارنر (jack warner) ، معاون قبلی رئیس فیفا، که به علت دریافت رشوه و اقدامات خلاف قانون اخراج و بی آبرو شد، تلاش کرده بودند تا بر نظر مقامات فیفا اثر بگذارند و بدین ترتیب، مقررات فیفا را زیر پا گذاشته اند.

در این گزارش همچنین آمده است که دولت انگلیس، برای به دست آوردن آرای فدراسیون های حوزه دریای کارائیب، شامی به مبلغ 35 هزار پوند برای مقامات این کشورها داده است و برای اخذ رای موافق کشور ترینیداد و توباگو، اردوی آموزشی برای اعضای تیم فوتبال زیر 20 سال آن کشور برپا کرده است.

به گزارش فیفا، لرد تریزمن (triesman)، رئیس هیات نمایندگی انگلیس به منظور کسب میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2009، درباره اتهامات مبنی بر پرداخت رشوه و رفتارهای خلاف مقررات، همکاری نکرده است.

جدید ترین مطالب سایت