فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مکه در خطر است!

موسسه گالف در تحقیقی اعلام کرد که بیش از ۹۵ درصد از بناهای قدیمی شهر مقدس مکه، تا کنون تخریب شده است. این در حالی است که قرار است زادگاه حضرت محمد(ص)، ویران و کاخ و مرکز خرید لوکس جدید جایگزین آن شود.

به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از «ایندیپندنت»، طرح تخریب زادگاه پیامبر اسلام در مکه در دست اقدام است.

این بخش مکه که مکانی است که گفته می شود نبی محمد در آنجا زاده شده اند، قرار است با یک قصر عظیم سلطنتی جایگزین شود. این کار بخشی از یک طرح بزرگ چندین میلیارد دلاری است که موجب می شود تا تخریب صدها مکان تاریخی این شهر مقدس ادامه پیدا کند.

بر مبنای این طرح که از چند سال پیش آغاز شده، گسترش مسجدالحرام مورد نظر قرار داد تا امکان پذیرش میلیون ها زایر را در مراسم حج داشته باشد.

این در حالی است که مکه به خاطر ارتباط آن با زاده شدن حضرت محمد در این شهر و نیز وجود کعبه، مقدس ترین شهر اسلامی است .

برابر گزارش موسسه «گالف» (خلیج) تا کنون بیش از 95 درصد بنای قدیمی مکه نابود شده اند تا با هتل ها و آپارتمان های بزرگ لوکس و مراکز خرید جایگزین شوند.

مکه در خطر است!

به گفته دکتر عرفان علوی از  بنیاد مطالعات میراث اسلامی در لندن، هفته پیش باقی مانده های ستون های عثمانی 500 ساله که یادآور عروج پیامبر بود، نیز ویران شدند.

وی به ایندیپندنت همچنین گفت: خانه مولود، مکانی که تصور می شود حضرت محمد (ص) در سال 570 میلادی در آنجا متولد شده اند نیز تا پایان امسال ویران خواهد شد.

به جای این خانه یک قصر سلطنتی جدید که برای ملک عبدالله که متولی رسمی مسجد الحرام است، ساخته می شود تا در هنگام بازدید او از مکه، در آنجا مستقر شود.

بسیاری از منتقدان این طرح توسعه تمایلی به صحبت علنی ندارند چون از رفتار متقابل رژیم سعودی نگران هستند.

ایندیپندنت همچنین نوشته است: عربستان سعودی که وهابیون آن را اداره می کنند، پرستش بسیاری از موضوع ها را به منزله شرک می خواند.

ویران کردن مکان های تاریخی شهر مکه به تازگی با حمایت شیخ عبدل عزیز بن عبدالله مفتی بزرگ عربستان سعودی، روبه رو شد و وی گفت  مردم باید از دولت برای چنین برنامه هایی متشکر باشند.

اتاق های خانه مولود زیر زمین قرار دارند و در سال 1951 کتابخانه ای در طبقه همکف برای حفاظت از آن ساخته شد. این خانه به روی زایران بسته شده است و اعلام شده شواهدی دال بر تولد حضرت محمد در این مکان وجود ندارد.

دکتر علوی یکی از افراد معدودی است که به صورت علنی به این ساخت و سازها اعتراض کرده است. او می گوید با پایان یافتن مراسم حج امسال به فاصله 24 ساعت ادامه این عملیات از سر گرفته شده است. کاخ سلطنتی جدید پنج برابر کاخ سلطنتی فعلی است .

مقامات سعودی به تلاش ایندیپندنت برای پاسخ گرفتن درباره این طرح عکس العملی نشان نداده اند.

جدید ترین مطالب سایت