فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سازمان ملل محاکمه سران داعش را خواستار شد

ماموران تحقیق سازمان ملل اعلام کردند، فرماندهان گروه تروریستی داعش با سربریدن، سنگسار و اعدام غیرنظامیان و اسیران خود به ارتکاب جنایات جنگی در سطح گسترده در شمال شرقی سوریه متهم اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از ژنو ،  کارشناسان سازمان ملل به قدرت های جهان گفتند، ترتیبی دهند که فرماندهانی که در ارتکاب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری گناهکارند در دیوان کیفری بین المللی تحت محاکمه قرار گیرند.

جدیدترین گزارش کارشناسان مستقل سازمان ملل بر اساس مصاحبه با بیش از 300 مرد ، زن و کودک فراری یا ساکن در مناطق تحت کنترل داعش در شمال شرقی سوریه ، از جمله حلب ،  تهیه شده است.

در این گزارش گفته شده است :«اعضای داعش که در پی حملات نظامی خود مرتکب کشتارهای دسته جمعی جنگجویان اسیر و غیرنظامیان شده اند قوانین الزام آور بشردوستانه را به صورت فاحش نقض کرده اند و با کشتارهای گسترده مرتکب جنایات جنگی

شده اند.»

این گزارش افزود، جنگجویان خارجی ، که بسیاری از آنها با فیلم های خشونت آمیز جذب داعش شده اند، نیروهای این گروه را افزایش داده اند و در میان فرماندهان آن نیز نقش اصلی را بر عهده دارند.

گزارش کارشناسان سازمان ملل می گوید:«فرماندهان داعش با اختیار اقدام کرده و مرتکب این جنایات جنگی شده اند، آنها انفرادی مسئول اقدامات خود هستند.»

این گزارش افزود ابوبکر البغدادی «قدرت مطلق» را در داعش دارد.

گزارش 20 صفحه ای سازمان ملل می گوید از زمانی که حملات هوایی تحت رهبری آمریکا علیه داعش در سوریه در اواخر سپتامبر آغاز شد ، «غیرنظامیان ساکن در حلب تشریح کرده اند که چگونه جنگجویان داعش خود را در خانه های غیرنظامیان و مزارع پنهان کرده اند.»

این گزارش افزود :«حملات هوایی به مواضع داعش موجب تلفات غیرنظامیان نیز شده است.» این گزارش به آماری در این خصوص اشاره نکرد.

داعش احکام خود را از طریق «پلیس اخلاق» خود موسوم به الحسبه اجرا می کند که برای جرائمی مانند سیگار کشیدن یا سرقت احکامی مانند شلاق زدن یا قطع عضو را اجرا می کنند.

کارشناسان سازمان ملل در گزارش خود همچنین گفتند کودکان تحت فشار قرار می گیرند تا درباره والدین خود اطلاعات بدهند ، زنان برای تماس های غیرمجاز با مردان اعدام می شوند ، و مسیحیان و دیگر اقلیت های دینی مجبورند یا جزیه پرداخت کنند یا به اسلام بگروند.

این گزارش افزود :«داعش مردان ، زنان و کودکان را در اماکن عمومی در شهرها و روستاهای سرتاسر شمال شرقی سوریه سربریده ، اعدام کرده یا سنگسار کرده است.»

همچنین گفته شده است :«اجساد مثله شده قربانیان مذکر اغلب در برابر انظار عمومی قرار داده می شود تا هشداری به مردم محلی درباره پیامدهای تسلیم نشدن در برابر این گروه مسلح باشد.»

ماموران تحقیق سازمان ملل گفتند :«از اعدام ها در استان های حلب ، رقه ، ادلب ، الحسکه و دیرالزور فیلمبرداری شده است.»

بر اساس این گزارش ، «شاهدان صحنه های اجساد آویزان از صلیب را که هنوز خون از آنها می چکیده و سرهایی را که روی نوک نرده های پارک ها گذاشته شده بودند مشاهده کرده اند.»

جدید ترین مطالب سایت