لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بررسی حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی "قو"

رئیس کمیسیون سلامت،  محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، از در دستورکار قرار گرفتن حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی قو در جنوب تهران به دلیل عدم خروج این کارخانه طی 20 سال گذشته بر اساس موارد و احکام قانونی خبر داد...

رحمت الله حافظی در گفت وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا)، با اشاره به اینکه در سال 73 کارخانه روغن نباتی قو با عنوان آلاینده محیط زیست شناسایی و بر اساس رای کمیته ماده 20 رای تعطیلی و پلمپ آن صادر شده است، گفت: پس از آن یک فرصت سه ساله برای انتقال این کارخانه داده شد تا در صورت عدم خروج از شهر تهران این کارخانه پلمپ شود.

وی ادامه داد: پس از چند ماه مدیریت وقت کارخانه که در آن زمان مجموعه اقتصادی کوثر بود مکاتبه ای را انجام و درخواست کرد که با توجه به سخت بودن خروج کارخانه ای با این وسعت طی سه سال یک فرصت 10 ساله برای خروج بخش های مختلف این کارخانه به خارج از شهر تهران داده شود.

به گفته رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران برنامه زمان بندی خروج بخش های مختلف کارخانه روغن نباتی قو طی 10 سال اعلام و مشخص شد که سالانه چه بخشهایی از این کارخانه از تهران منتقل شود که این درخواست مورد پذیرش شورای تامین استان تهران هم قرار گرفت.

حافظی با بیان اینکه در سال 83 و با گذشت 10 سال از رای صادر شده کماکان هیچگونه اتفاقی در مورد خروج این کارخانه از شهر تهران انجام نشد اظهار کرد: این کارخانه همچنان و با گذشت 20 سال به فعالیت خود ادامه می دهد اما به دلیل اینکه موضوع آلاینده بودن این کارخانه محرز است پیگیری حکم مجدد پلمپ کارخانه روغن نباتی قو در دستور کار کمیسیون سلامت،  محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران قرار گرفته است.

حافظی افزود: در بررسی ها متوجه شدیم سال گذشته این کارخانه به بخش خصوصی فروخته و واگذار شده است. این در حالی است که 25 هزار متر زمین خارج از شهر تهران و در شهرک صنعتی قزوین برای انتقال این کارخانه گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه طی هفته آینده جلسه ای با دبیر شورای تامین استان، مدیر کل محیط زیست استان، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره کارخانه،  معاون خدمات شهری شهرداری و اعضای کمیسیون سلامت برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه آخرین تصمیم را در مورد این کارخانه اتخاذ خواهیم کرد و در این زمینه بسیار جدی به دنبال پیگیری موضوع خواهیم بود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: در مورد سلامت شهروندان با هیچ کس معامله نمی کنیم و حفظ سلامت شهر و شهروندان به عنوان یک اصل قطعی و مسلم در دستور کار قرار دارد.

حافظی با اشاره به اینکه اگر مدیریت مجموعه در مورد انتقال آن همکاری کند در قالب تفاهم نامه ای کار را پیش خواهیم برد گفت:  در غیر این صورت با بکار بردن قانون اقدام خواهیم کرد تا این آلاینده از فضای محیط زیست شهر تهران خارج شود.

وی در مورد جزئیات واگذاری 25 هزار متر زمین برای انتقال این کارخانه نیز خاطرنشان کرد: 25 هزار متر زمین برای انتقال کارخانه روغن نباتی قو خریداری شده است بنابراین زیرساخت های لازم برای جابجایی این کارخانه وجود دارد.

جدید ترین مطالب سایت