لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مهم ترین راههای جلوگیری از وقوع سونامی سرطان در ایران

 رئیس مرکزآموزشی ،پژوهشی ودرمانی پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه گفت:تنها راه جلوگیری از وقوع سونامی سرطان در ایران فقط و فقط پیشگیری ، چکاپهای مکرر و به موقع ، ترغیب مردم به زندگی سالم ،ورزش وارایه اطلاعات درمانی مداوم به مردم است.

مهم ترین راههای جلوگیری از وقوع سونامی سرطان در ایران

 اخباراجتماعی  - مهم ترین راههای جلوگیری از وقوع سونامی سرطان در ایران

 رئیس مرکزآموزشی ،پژوهشی ودرمانی پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه گفت:تنها راه جلوگیری از وقوع سونامی سرطان در ایران فقط و فقط پیشگیری ، چکاپهای مکرر و به موقع ، ترغیب مردم به زندگی سالم ،ورزش وارایه اطلاعات درمانی مداوم به مردم است.

به گزارش خبرآنلاین،دکتررضا قلم قاش با بیان این مطلب ضمن ابراز تاسف از مرگ مرتضی پاشایی خواننده جوان ومحبوب کشورافزود:سرطان به عنوان یکی از اشکال بدخیم بیماریهای غیرواگیر، سالانه تعداد قابل توجهی از افراد جامعه را در سنین مختلف به کام درد ناراحتی ودرنهایت مرگ می برد.

از طرف دیگر بار سنگین هزینه های درمان و نگهداری بیماران سرطانی نیزبرای کشور،مردم و بیمه ها کمرشکن شده است و متاسفانه درصد شیوع آن در کشور ما در حال افزایش است.ضمن اینکه مرگ دلخراش مرتضی پاشایی نیز می تواند تلنگری جدی به تمام مردم وبه خصوص جوانان ونوجوانان درباره تغییر سبک وسیاق زندگی شان باشد.

رئیس انجمن توانبخشی قلبی ایران تصریح کرد:بررسی های پژوهشگران ومحققان مرکز پیشگیری و ارتقا سلامت نسخه که بامجوزرسمی وزارت بهداشت آغازبه کارکرده است نشان می دهد درصورت بی توجهی مردم به موضوع پیشگیری ،تغییردرشیوه زندگی و خودمراقبتی، چهار سرطان سینه ، کولون ، سرویکس و پروستات، طی سالهای نه چندان دورخط اول بیماریهای بدخیم را در کشور شامل خواهند شد.

دکترقلم قاش گفت : همانطور که وزیربهداشت وسایر مسولان ودست اندرکاران به تازگی نیز اعلام کرده اند :با اطلاع رسانی کافی و به موقع و آموزش و ترویج زندگی سالم می توان دروهله نخست ازبروز این بیماری های خطرناک جلوگیری کرد ویا اینکه بیماریهای بدخیم را پیش از وقوع درمان نمود و ازتحمیل بار عظیم مشکلات عاطفی، مالی و اجتماعی این دسته بیماریهای خطرناک به جامعه جلوگیری کرد.

دکتر قلمقاش از هموطنان خواست موضوع چکاب وبررسی وضعیت سلامت شان رابه شدت جدی گرفته و برای رهایی از بیماریهای مرگبار به مراکز پیشگیری وچکاب در مراکز درمانی دولتی و خصوصی مراجعه نمایند .چراکه بدون شک پیشگیری راهی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و باعث می شود هیچگاه طعم شیرین زندگی به کام هموطنان تلخ نگردد .

وی غذای سالم،ورزش، دوری از سیگار،تحرک کافی ، مدیریت استرس در کار و زندگی ، قناعت وپیشگیری از زیاده طلبی رازا فاکتورهای یک زندگی سالم دانست و ایجاد مراکز اطلاعات درمانی را از برنامه های کلینکهای پیشگیری و ارتقا سلامت دانست.

به گفته وی این مراکز که به عبارتی چکاپ سنترهای قوی در ایران هستند در سه سطح بیماران را تحت چکاپ قرار می دهند و احتمال رخداد بیماریها مشخص می شود.او پیشنهاد کرد:مردم به جای اینکه دائم به دنبال درمانهای فوق تخصصی ، مدرن و البته گران قیمت وپیچیده باشند با مراجعه به این مراکز تحت برنامه های غربالگری سلامت قرار بگیرند و از امراضی چون سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت و.... پیشگیری کنند.

 منبع خبر: خبر آنلاین

جدید ترین مطالب سایت