لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

با لوله دستمال کاغذی لنز ماکرو بسازید!

در این آموزش چگونگی ساخت یک اکستنشن تیوب با لوله دستمال کاغذی را نشان می دهیم تا با آن لنز معمولی ۵۰ میلیمتری خود را به یک لنز ماکرو قدرتمند تبدیل کنید.

هموطن: مدتی است که آموزش ترفند های عکاسی را در لنزک آغاز کرده ایم و از این پس هک های عکاسی بیشتری را برای شما عزیزان منتشر می کنیم. این بار قصد داریم یکی از تکنیک های محبوبمان را در اختیارتان قرار دهیم که هم ساده و هم بسیار کاربردی است. در این آموزش چگونگی ساخت یک اکستنشن تیوب با لوله دستمال کاغذی را نشان می دهیم تا با آن لنز معمولی ۵۰ میلیمتری خود را به یک لنز ماکرو قدرتمند تبدیل کنید.

لنزهای ماکرو جزو تجهیزات گران قیمت عکاسی به شمار می روند. به ویژه اگر کاربرد زیادی برایتان ندارد خریداری آنها اصلا مقرون به صرفه نیست.

اگر قصد ندارید پول زیادی را برای آن سرمایه گزاری کنید می توانید با یک لنز استاندارد همچون Nikon 50میلیمتری با دیافراگم f/1.4 و لوازم معمول منزلتان تجربه ی عکاسی کلوزآپ را داشته باشید.

با لوله دستمال کاغذی لنز ماکرو بسازید!

برای ساخت این لنز شما به یک درپوش دوربین نیاز دارید که قیمتی حدود ۸دلار دارد.

اساس کار به این صورت است که شما لنز را بر می گردانید تا المان های جلوی آن در مقابل دوربین قرار بگیرد، حال وقتی از منظره یاب به سوژه تان نگاه کنید متوجه نزدیکتر شدن آن می شوید. با اضافه کردن لوله ای در بین دوربین و بدنه همه چیز بزرگتر می شود.

ساخت اکستندر

لوله  ی دستمال کاغذی را با ارتفاع ۱۰۰میلیمتر ببرید سپس یک تکه فوم را درون آن بچسبانید تا از هرگونه انعکاس نوری جلوگیری شود. اگر فوم مشکی در دسترس ندارید به جای آن از مقوای مشکی استفاده کنید. سوراخی در جلوی آن بِبُرید و سپس لوله را به درپوش دوربین بچسبانید.

با لوله دستمال کاغذی لنز ماکرو بسازید!

وصل کردن لنز

بعد از محکم کردن لوله، لنز را به صورت برعکس وصل کنید تا المان های جلویی لنز درون لوله باشد و با چسب محکمش کنید. دوربین را بر سه پایه سوار کنید و سوژه را جا به جا کنید تا در فوکوس قرار گیرد. اهرم کوچک پشت لنز را حرکت دهید تا دیافراگم بسته شود، سپس با چسب آن را محکم نمایید.

با لوله دستمال کاغذی لنز ماکرو بسازید!

عکاسی

دوربین را روی مد تقدم دیافراگم قرار دهید. دوربین به طور خودکار بر دیافراگم f/0 قرار می گیرد. از سلف تایمر (زمان سنج خودکار یا Self Timer) استفاده کنید تا از پدیدار شدن هر گونه اثر لرزشی و محو شدن عکس جلوگیری شود. چند عکس امتحانی بگیرید و نتایج را بررسی کنید و در صورت نیاز اهرم دیافراگم را تنظیم نمایید.

با لوله دستمال کاغذی لنز ماکرو بسازید!

جدید ترین مطالب سایت