فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

غلامحسین مظلومی درگذشت

غلامحسین مظلومی، گلزن تاریخی فوتبال ایران امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۳ درگذشت. غلامحسین مظلومی پیشکسوت فوتبال ایران که مدتی بود به علت سرطان در بیمارستان بستری شده بود، ظهر امروز چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۳ جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این گلزن تاریخی فوتبال ایران و باشگاه استقلال که سابقه مربیگری در این تیم و تیم ملی را نیز داشت، در سن 65 سالگی چشم از جهان فرو بست.

مظلومی به همراه تیم ملی جوانان در بازی های ۱۹۶۹ تایلند لقب آقای گلی را با به ثمر رساندن ۶ گل به خود اختصاص داد و همچنین دو سال بعد بار دیگر در بازی های جوانان آسیا این بار در فیلیپین با زدن ۵ گل عنوان آقای گلی را به دست آورد . در بازی های آسیایی تهران بازدن ۵ گل لقب بهترین مهاجم آسیا در سال ۱۹۷۴ را به دست آورد. وی در المپیک مونترال کانادا به همراه تیم ملی فوتبال ایران حضور داشت و تنها گل ایران در مقابل تیم ملی فوتبال کوبا را به ثمر رساند.او در تیم ملی با زدن ۳۷ گل در ۴۸ بازی برای سالهای متمادی عنوان بهترین گلزن رده ملی را در اختیار داشت.

 تاج تهران

وی در سال ۱۳۴۷ و زمانی که در حال گذراندن دوران تحصیلی بود به تیم تاج پیوست و مجموعاً ۹ سال برای تاج بازی کرد و در سال ۱۹۷۱ در حالیکه تاج اولین قهرمانی در جام باشگاه های آسیا را کسب کرد او با زدن ۵ گل بهترین گلزن مسابقات شد.

 مظلومی در این مدت در تیم تاج و شهباز با به ثمر رساندن ۶۵ گل در جام تخت جمشید و جام باشگاه های ایران و سه دوره کسب عنوان گلزن برتر لیگ تخت جمشید (دوره اول ۱۵ گل دوره دوم ۱۰ گل و دوره چهارم ۱۹ گل) دارای یک رکورد است.

همچنین در سه دوره شرکت تاج در جام میلز با زدن ۲۶ گل آقای گل مسابقات میلز بود. در سال ۱۳۵۶ پس از جدایی از شهباز به الوصل امارت پیوست و با درخشش او الوصل قهرمان جام حذفی امارت شد و مظلومی با زدن ۹ گل بهترین گلزن مسابقات شد.

 در سن ۲۹ سالگی در بازی با ذوب آهن مینیسک پای او دچار آسیب شدید شد و با اینکه آن زمان جراحی مینیسک به سادگی مقدور نبود ولی او بازگشت موفقیت آمیزی به فوتبال داشت و مجدداً برای تیم ملی انتخاب شد. ولی پس از چند ماه در بازی با تیم سابق خود نفت آبادان دچار اسیب دیدگی مجدد شد و در سن ۳۰ سالگی در حالیکه در اوج دوران بازیگری بود مجبور به خداحافظی از فوتبال شد.

دوران مربی گری

غلامحسین مظلومی پس از کسب افتخارات زیاد در دوران بازیگری در تیم ملی و رده باشگاهی به جرگه مربیان پیوست. کلاسهای مریگری را با موفقیت به اتمام رساند. او دارای مدرک مربیگری a b ،c آسیایی و دارای مدرک b اروپا(اتحادیه فوتبال انگلیس) می باشد.

     سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان استقلال در سال ۱۳۶۷

     سرمربی تیم فوتبال امید ایران سال ۱۳۶۸

     سرمربی تیم فوتبال استقلال اهواز لیگ آزادگان سال های ۱۳۷۱ و ۱۳۷۳

     سرمربی تیم فوتبال شهرداری کرمان، مقاومت تهران، کشتی سازی بندرعباس، پتروشیمی ماهشهر و موتوژن تبریز، استقلال نوین تهران و پیام تهران در لیگ دسته یک

     مدیر فنی تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران

     سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران

     مدیرفنی تیم های پایه استقلال و پاس

     سرپرست تیم فوتبال بزرگسالان استقلال در سال ۱۳۸۸

     عضو کمیته فنی باشگاه استقلال در سال ۱۳۸۹

     سرپرست تیم فوتبال بزرگسالان شاهین بوشهر در لیگ برتر(جام خلیج فارس)

 در سالی که مرحوم ناصر حجازی سرمربی تیم محمدان بنگلادش بود به مظلومی پیشنهاد مربیگری ابوهانی بنگلادش شد ولی او حاضر به پذیرش این پیشنهاد و جلای وطن نشد.

 افتخارات

     قهرمانی ۳ دوره جام میلز هندوستان با تیم استقلال

     اقای گلی جام میلز هندوستان با ۲۶ گل

     بهترین گلزن ۳ دوره از جام تخت جمشید

     بهترین گلزن باشگاه های آسیا با ۹ گل زده

     بهترین بازیکن اسیا در سال ۱۹۷۴ در مسابقات المپیک آسیایی تهران

     آقای گلی در المپیک آسیایی تهران با ۵ گل

     ۲ دوره قهرمانی و کسب مدالهای طلا در جام ملتهای آسیا همراه با تیم ملی ایران

     قهرمانی وکسب مدال طلا با تیم ملی در المپیک آسیایی تهران

     یک دوره قهرمان جام قهرمانان باشگاه های اسیا با تیم استقلال(تاج سابق)

     زننده تنها گل تیم ملی ایران به تیم ملی کوبا در المپیک مونترال کانادا ۱۹۷۶

     حضور در ۲ دوره مقدماتی جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان غربی و ۱۹۷۸ آرژانتین

     بالاترین میانگین گل ملی ایران با به ثمر رساندن 0/77 گل در هر بازی

     بهترین گل زن تاریخ لیگ تخت جمشید با ۶۵ گل

     ۲ دوره اقای گلی مسابقات جوانان اسیا

     بهترین گل زن باشگاه استقلال در شهراورد تهران با ۵ گل (همراه با علی جباری)

     آقای گل جام ملت های اسیا ۱۹۷۶

جدید ترین مطالب سایت