لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فشار ۲۷ کیلوگرمی به گردن هنگام استفاده از تلفن همراه

یک بررسی بین المللی در مرکز جراحی ستون فقرات نیویورک نشان می دهد که خواندن و نوشتن پیام کوتاه باعث آسیب جدی به گردن و ستون فقرات می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خواندن و نوشتن پیام متنی در تلفن همراه باعث وارد کردن فشاری معادل 27 کیلوگرم (60 پوند) روی گردن می شود و به ستون فقرات آسیب جدی وارد می کند.

فشار ۲۷ کیلوگرمی به گردن هنگام استفاده از تلفن همراه

هنگام خواندن و نوشتن پیام کوتاه، ستون فقرات در وضعیت نامناسبی قرار می گیرد. گردن به طور طبیعی باید با مهره ها در یک خط صاف قرار داشته باشد؛ ولی در حالت خواندن و نوشتن پیام، گردن خیلی جلوتر از مهره ها قرار می گیرد.

تحقیقات نشان می دهد که این حالت نادرست باعث تحمیل 27 کیلوگرم فشار روی گردن می شود که مرکز آن روی مهره C7 گردن است. مهره C7 بزرگترین و تحتانی ترین مهره گردن است. این مهره یکی از نشانه های برجسته اسکلت است و از پشت گردن بیرون زده و به راحتی قابل تشخیص است. زمانی که گردن به سمت جلو خم باشد و در درجات مختلف بچرخد، بیشترین فشار را متحمل می شود.

فشار ۲۷ کیلوگرمی به گردن هنگام استفاده از تلفن همراه

مدیر این پروژه تحقیقاتی در گزارش خود نوشته است که کاربران تلفن همراه، روزانه دو تا چهار ساعت با تلفن هوشمند خود مشغول پرسه زنی در شبکه های اجتماعی و نوشتن و خواندن پیام هستند ؛ این بدان معنی است که هر فرد به طور متوسط 1400 ساعت در سالبا سری متمایل به سمت پایین، در حال آزار ستون مهره ها و به ویژه گردن خود است. این امر باعث سایش زودرس مهره ها، بروز آرتروز، پارگی و انحطاط مهره ها می شود که درمان آن نیازمند جراحی های پیچیده است.

پزشکان توصیه می کنند که هنگام کار با کامپیوتر و تلفن هوشمند، سعی کنید سر خود را راست نگه دارید و از قوز کردن و کشیدگی گردن به سمت جلو خودداری کنید تا آسیب وارده به ستون فقرات کاهش یابد.

پژوهشگران به همین خاطر توصیه می کنند افرادی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، بیشتر سعی کنند سر خود را راست نگه دارند. پیش از این ، تحقیقی درباره میزان فشاری که استفاده از موبایل بر گردن دارد منتشر نشده بود.

فشار ۲۷ کیلوگرمی به گردن هنگام استفاده از تلفن همراه

جدید ترین مطالب سایت