فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شکست طلسم مساوی شهرآورد با پیروزی پرسپولیس + جدول+ مصاحبه مربیان

هفتاد و نهمین شهرآوردِ پایتخت ، بین تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس، امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بازی ضعیف و دور از انتظار دو تیم پرطرفدار فوتبال ایران با گل غافلگیرانه در انتهای نیمه اول به پایان رسید.

پرسپولیس که با ترکیبی دفاعی به میدان آمده بود در این مسابقه کمتر صاحب توپ و موقعیت بود، اما استقلال که به هر حال از بازیکنان با تجربه تر و با کیفیت تری بهره می  برد، بعد از چند حمله نه چندان موثر در نهایت در دقایق پایانی نیمه اول به گل رسید تا این دربی سرنوشتی بهتر از صفر ـ صفر پیدا کند.

نیمه نخست این مسابقه با اعتراض شدید حمید درخشان به دو مدافع وسط تیمش به اتمام رسید.

مربی پرسپولیس در نیمه دوم چاره ای جز تغییرات تهاجمی نداشت و باید به همان ترکیبی ب به بازی باز می گشت  که برای گمراه کردن استقلالی ها آن را به رسانه ها داده بود.

در دقایق انتهایی نیمه نخست این بازی ، یک کرنر کوتاه در سمت راست استقلال و سانتر خسرو حیدری با تعلل اومانا با نوک پای سجاد شهباززاده ناباورانه وارد دروازه پرسپولیس شد تا اولین گل شهرآورد پس از 402 دقیقه شکل بگیرد.

شکست طلسم مساوی شهرآورد با پیروزی پرسپولیس + جدول+ مصاحبه مربیان

در نیمه دوم پرسپولیسی ها بعد از یک نیمه ضعیف، در نیمه دوم از عقب نشینی استقلال استفاده کردند و با نقش آفرینی امید عالیشاه و محمد نوری دوباره شهرآورد دیگری  را بعد از 4 تساوی به سود خود تمام کردند و 2 بر یک استقلال را شکست دهند.

اشتباه هاشم بیک  زاده و لو رفتن یک توپ در میانه میدان، طارمی را صاحب موقعیت کرد که ضربه برگردان زیبای او به تیر دروازه استقلال برخورد کرد.

این توپ در برگشت، دوباره روی دروازه استقلال سانتر شد که پرواز بلند طارمی و پاس رو به جلوی او نوری را در موقعیت تک به تک با فروزان قرار داد و او با ضربه ای قاطع تور دروازه حریف را لرزاند.

در دقایق پایانی بازی نیز سانتر عالی هادی نوروزی از روی نقطه کرنر با پرش فوق العاده عالیشاه و ضربه پیشانی او به گل دوم پرسپولیس تبدیل شد.

البته امید عالیشاه که در درگیری با فخرالدینی کارت زرد اول را دریافت کرده بود، پس از زدن گل برتری پرسپولیس پیراهنش را درآورد و کارت زرد دوم را گرفت تا زمین بازی را ترک کند.

استقلال نیز در دقایق پایانی با وجود اخراج عالیشاه و خوردن یکی از توپهایش به تیر دروازه پرسپولیس نتوانست از شکست برهد و پیروزی یک بر صفر خود در نیمه نخست را با شکست دو بریک در نیمه دوم عوض کرد.

این بازی پایانی نیم فصل اول لیگ بود؛ با مسابقه ای که هیجان فوق العاده در نیم ساعت آخر داشت. مسابقه ای با کارت های رنگی و یک گل تماشایی و خشونتی که هرگز از محدوده مجاز خارج نشد.

با برتری 2 بر یک پرسپولیس، رکورد شکست ناپذیری امیر قلعه نویی در شهرآورد خاتمه یافت و او نخستین شکست را  تجربه کرد و اکنون حمید درخشان بدون باخت مانده است.

در دیدار دیگر هفته پانزدهم لیگ برتر که امروز به پایان رسید؛ گسترش فولاد در تبریز با  گل های محمد امین درویشی و جابر انصاری مهمانش، راه آهن را شکست داد و 15 امتیازی شد.

 سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان این بازی با اشاره به این که دست بازیکنان خود را می بوسد، عنوان کرد: این برد را به هواداران تقدیم می کنم و تلاش می کنیم این روند را ادامه دهیم.

حمید درخشان پس از برتری تیمش در شهرآورد 79 تاکید کرد: ابتدا باید درگذشت غلامحسین مظلومی از بزرگان فوتبال کشور را تسلیت گویم.

وی افزود: در ابتدای بازی غافلگیر شدیم و بر اثر یک اشتباه دروازه پرسپولیس باز شد.

درخشان با اشاره به این که تیمش در نیمه دوم بازی روانی از خود نشان داد، گفت: روش بازی را در نیمه دوم تغییر داده و خوشبختانه به نتیجه رسیدیم.

وی افزود: هرچند با اخراج امید عالیشاه فشار بسیاری روی دروازه سرخپوشان بود، اما خدا را شکر می کنیم که به برتری دست یافتیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال هم پس از این بازی گفت، یک روز شیشه عمر می شکند، این که رکورد است.

امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد از بازی با استقلال برابر پرسپولیس گفت: به فوتبال تبریک می گویم و همچنین به پرسپولیس. بازی خوبی بود، همان طور که توصیه کرده بودیم گل خوردیم. این هم جزیی از فوتبال  است و اگر اشتباه فردی نبود با اختلاف می بریدم. به داور خسته نباشید می گویم اما جهانبازی تحت تاثیر نامه قبل از بازی قرار گرفت.

او ادامه داد: غیاثی هم گفته که پنالتی بوده تعجب می کنم که چرا بنگر را اخراج نکرد. به صحنه پنالتی کار ندارم تعجب می کنم که چرا به میلاد فخرالدینی کارت داد؟! قلعه نویی تاکید کرد: این مساله در حال اپیدیمی شدن است.

در تبریز فحاشی می کنند و داور اشتباه می کند و بعد می بینند این طوری نبوده است.

اگر پنالتی گرفته می شد خیلی تاثیر داشت. اگر من اشتباه کرده ام بگویند. نمی دانم چرا داوران نسبت به ما این شکلی شدند.

در بازی با صبا هم درجا به میلاد فخرالدینی  کارت دادند. در بازی با تراکتورسازی ۱۱ خطا روی جاسم کرار شد و داور عکس العملی نشان نداد.

همان صحنه ای که روی کرار خطا شد. امیدوارم عسگری فیلم را ببیند تا داور در چند صحنه اشتباه داشته است.

از قلعه نویی پرسیده شد فکر می کردید از پرسپولیس شکست بخورید گفت: انها سه توپ آوردند، دو گل زدند. ما ۱۰ توپ آوردیم و یک گل زدیم این هم جزیی از فوتبال است.

ذهنیت از بین رفت که می گفتند از قبل مساوی است.دربی خیلی خوبی بود. و من هم دنبال رکورد نبودم.

سرمربی استقلال در مورد پلن دومی که افشارزاده گفته اظهار داشت: ما صد درصد آنالیز داشتیم و در هم جلسه دو برنامه داشتیم.

وی در واکنش به این سوال که بعد از گل استقلال تیمش دفاعی بازی کرده، گفت: شما اشتباه می کنید. ببینید چقدر موقعیت داشتیم و برای گل زدن همه چیز در اختیار ما بود.

امیر قلعه نویی در خصوص اینکه چرا بازیکنان استقلال از نظر روحی خوب نبودند تا جبران کنند گفت: در مورد سوال اول باید بگویم به بازیکنان گفتم فکر کنید صفر بر صفر هستید.تا دقیقه ۷۰ همه چیز دست ما بود، آرش در تک به تک اگر پاس می داد گل دوم را می زدیم و گل دوم پرسپولیس هم روی اشتباه فردی بود وروی اتفاقات فوتبال باختیم.

سرمربی استقلال خاطر نشان کرد: در بازی با سایپا خیلی راحت پنالتی گرفتند، امروز هم جهانبازی به فخرالدینی کارت زرد نشان داد.پنالتی گرفتن علیه ما خیلی راحت شده اما برای ما نه.بنگر می توانست اخراج شود.

او افزود: برنامه ۹۰ خیلی از خطاهای ما را نشان نداد،  اما خطای شهبازاده را نشان داد. شرایطی هست که این طوری برای ما رقم می خورد، اما من خسته نباشید می گویم و امیدوارم که فیلم را ببینید. به اعتقاد من هم باید پنالتی گرفته می شد هم بنگر باید اخراج می شد.

از قلعه نویی پرسیده شد که در ۸ بازی ۱۷ امتیاز گرفته اید در حالی که امیدوار بودید که استقلال قهرمان شود، اما ۸بازی ۷ امتیاز؛ امیر هم در پاسخ به این سوال اول خندید و گفت: این فاجعه است و من قبول دارم. هنوز ترکیب کامل در اختیار ما نیست. امروز سه چهار بازیکن جوان و امید روی نیمکت ما بودند.

او ادامه داد: اگر امروز قاضی و کریمیان و رمضانی را داشتیم، طبیعتا می توانستیم تغییراتی دهیم اما ۴امتیاز در ۴۵ امتیاز قابل جبران است. در بازی تراکتورسازی و پرسپولیس خوب بودیم، به تیم امیدوارم.

من همان موقع که چهاردهم جدول بودم گفتم قهرمان می شویم و الان هم همین حرف را می زنم و بدشانسی دست از سر ما بر می دارد.

من به این تیم امیدوارم. او پاسخ به این سوال که احتمال دارد استقلال و پرسپولیس در جام حذفی با یکدیگر روبه رو شوند و آیا در آن دیدار شما به فکر انتقام خواهید بود، گفت: فوتبال جای انتقام نیست. من به درخشان تبریک می گویم. فوتبال جای قشنگی است و تمام شد و مبارکشان باشد.باید به آینده فکر کنیم و مقابل ذوب آهن تماشاگران را خوشحال کنیم.

قلعه  نویی در مورد تعویض های استقلال در بازی امروز و اینکه زودتر رخ می داد بهتر نبود، گفت: بازی دست ما بود. گل دوم را روی ضد حمله خوردیم.

وقتی بازی دست ما است، نیازی به تعویض نبود.می خواستیم یعقوب کریمی را بیاوریم که گل خوردیم و برنامه عوض شد.

او در خصوص اینکه با هدف خاصی وارد بازی شد گفت: هدف اول گل نخوردن بود که اگر نخورده بودیم برده بودیم.هدف دوم که به گل برسیم و بیشتر گلزنی کنیم.

قلعه نوعی همچنین گفت، معتقد است که پرسپولیسی ها نباید نسبت به انتخاب داور شهرآورد اعتراض می کردند.

یکی از مسئولان هیئت فوتبال استان تهران هم پس از نشست خبری امیر قلعه  نویی به سرمربی استقلال گفت که پرسپولیسی ها هیچ اعتراض و نامه  ای برای انتخاب داوراین بازی نداشتند.

بعد از این اظهارنظر، قلعه  نویی گفت که چنین نامه  ای وجود داشته است و نباید این اتفاق می افتاد.

قلعه  نویی در ادامه گفت: ما هم به انتخاب علیرضا فغانی برای شهرآورد گذشته اعتراض داشتیم، اما هیچ  نامه  ای به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارسال نکردیم.

جدول رده بندی کامل نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران به شرح زیر است:

رتبه تیم برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
1 تراکتور سازی 8 4 3 28 16 12 28
2 نفت تهران 7 6 2 21 12 9 27
3 سپاهان 7 6 2 20 14 6 27
4 فولاد 7 4 4 13 9 4 25
5 استقلال 7 3 5 24 18 6 24
6 صبا 6 5 4 17 16 1 23
7 پرسپولیس 6 4 5 17 17 0 22
8 سایپا 5 5 5 15 12 3 20
9 ذوب آهن 4 6 5 16 15 1 18
10 پدیده 4 6 5 13 14 1- 18
11 پیکان 4 5 6 7 12 5- 17
12 استقلال خوزرستان 3 7 5 16 17 1- 16
13 راه آهن 4 4 7 15 23 8- 16
14 گسترش فولاد 3 6 6 13 19 6- 15
15 نفت مسجد سلیمان 2 7 6 10 21 11- 13
16 ملوان 1 6 8 10 20 10- 9

جدید ترین مطالب سایت