فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مذاکرات هسته ای در ساعات پایانی/ توافق سیاسی به جای توافق نهایی

دور نهایی مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ در وین به ساعات پایانی خود نزدیک می شود . قرار است این دور از مذاکرات با حضور همه وزیران خارجه کشورهای طرف گفتگو با ایران برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اگر چه همه مقامات حاضر در وین از تلاش برای رسیدن به توافق سخن می گویند ، اما بر وجود شکافهای اساسی نیز تاکید می کنند .

با فرا رسیدن سوم آذر ،آخرین مهلت تعیین شده  میان ایران و گروه 1+5 برای حصول به توافق نهایی ، منابع خبری  از " توافق سیاسی " به جای " توافق نهایی " سخن می گویند .

وین  پایتخت اتریش از 27 آبان میزبان دهمین دور مذاکرات جامع هسته ای بین  نمایندگان ایران و 1+5  است .

در هفتمین و آخرین روز  مذاکرات هسته ای ، نشست وزیران  امور خارجه  شش کشور با ایران برگزار می شود.

مذاکرات هسته ای در ساعات پایانی/ توافق سیاسی به جای توافق نهایی

دیروزهیئت های دیپلماتیک ایران و 1+5 مذاکراتی فشرده و سنگین را برگزار کردند. روز گذشته، پنجمین جلسه مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه ایران، آمریکا و کاترین اشتون برگزار شد.

همچنین ظریف دیدارهای دوجانبه ای با «فرانک والتر اشتاینمایر» و سرگئی لاوروف همتای آلمانی و روسی خود برگزار کرد.

مذاکرات هسته ای در ساعات پایانی/ توافق سیاسی به جای توافق نهایی

وزیرامورخارجه روسیه  در دیدار با همتای ایرانی خود گفت : ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز در گفت وگویی تلفنی روند و نتایج مذاکرات  ایران و گروه 1+5  را در وین  بررسی می کنند .

مذاکرات هسته ای در ساعات پایانی/ توافق سیاسی به جای توافق نهایی

هیئت ایرانی با هیئت های چین، آمریکا نیز دیدار هایی داشتند.

پنجمین دور نشست سه جانبه وزیران امور خارجه ایران ، آمریکا و هماهنگ کننده 1+5  هم برگزار شد.

پس از این دیدار نخستین بار وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در نشستی دو جانبه گفت وگو کردند .

یک مقام نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای ایران اعلام کرد: در دیدار دو جانبه 75 دقیقه ای محمد جواد ظریف و جان کری، درباره سناریوهای مختلف از جمله نحوه ادامه مذاکرات بحث و تبادل نظر شد.

همزمان با این دیدار، عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه کشورمان با ویلیام برنز و وندی شرمن معاونان  وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کردند.

در این میان انتشار خبر دیدار وزیر امور خارجه آمریکا  با وزیر امور خارجه عربستان در وین و گفت وگو درباره مذاکرات هسته ای یکی از جنجالی ترین خبرها بود.

جان کری همچنین در تماس تلفنی، سایر همپیمانان آمریکا را از مذاکرات وین آگاه کرد .

همزمان رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با شبکه «ای بی سی» تأکید کرد : هنوز شکاف موجود در مذاکرات هسته ای  زیاد است.

باراک اوباما با تکرار ادعاهای بی اساس درباره ایران ، در خصوص لغو تحریم ها گفت: موضع آمریکا درخصوص تحریم ها قابل مذاکره نیست و ما نمی توانیم تحریم ها را فورا پایان دهیم.

وی دراین حال افزود : اگر توافق موقت حاصل شود، می تواند کنگره را متقاعد کند که این توافق ایران را از تولید سلاح هسته ای منع می کند.

مذاکرات هسته ای در ساعات پایانی/ توافق سیاسی به جای توافق نهایی

در این میان وزیر امور خارجه آلمان با تاکید بر ادامه تلاش های سخت و فشرده ایران و 1+5 برای دستیابی به توافق در آخرین ساعات باقیمانده گفت: توافق در مذاکرات هسته ای از اهمیت راهبردی بسیار بالایی برای منطقه و جهان برخوردار است.

فرانک والتر اشتاین مایر با هشدار درباره 'ناکامی احتمالی' در مذاکرات هسته ای  تاکید کرد : حتی اگر در این مرحله از مذاکرات به توافق نرسیم باید بدنبال امکاناتی باشیم که گفتگوها ادامه یابد.

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس هم گفت: تمام تمرکز ما بر روی حرکت پایانی و  تلاش برای عبور از خط قرار دارد .

وزیر امور خارجه فرانسه نیز با بیان اینکه هنوز اختلافاتی وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد ، افزود : ما تلاش می کنیم به یک توافق مثبت دست یابیم .میزان غنی سازی اورانیوم ایران، نحوه لغو تحریم ها و مدت زمان توافق نهایی اختلاف های اساسی ایران و 1+5 هستند .

ایران تاکنون راهکارهای متعددی را برای خروج از بن بست ارائه کرده ، اما زیاده خواهی غربیها مانع از پذیرش پیشنهادهای ایران شده است

 قرار است آخرین روز مذاکرات ایران و گروه 1+5 ، امروز در وین اتریش با حضور همه وزیران خارجه کشورهای گروه 1+5 برگزار شود. گفته می شود بر سر موضوعات اساسی همچون میزان غنی سازی اورانیوم ایران، نحوه لغو تحریم ها و مدت زمان توافق نهایی اختلاف نظر جدی وجود دارد و طرفین در تلاش هستند که به راه حل های مشترکی دست یابند.

جدید ترین مطالب سایت