فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

غنی‌سازی ادامه می‌یابد/ یکی دو هفته دیگر مذاکرات را ادامه می دهیم تا به نتیجه برسیم

مذاکره کننده ارشد ایران درباره تمدید مذاکرات هسته ای تا ۹ تیرماه ۹۴ گفت: نمی خواهیم هفت ماه مذاکره کنیم بلکه بنا داریم ظرف چند هفته آینده به یک توافق کلی برسیم و بلافاصله بررسی جزییات را شروع کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه دوشنبه شب به وقت محلی (بامداد سه شنبه به وقت تهران) در جمع خبرنگاران ایرانی اظهار داشت: مذاکرات خوبی در مجموع بود و پیشرفت ها نسبتا بد نبود و این احساس امیدواری را داد که اگر مذاکرات ادامه پیدا کند می شود به یک جمع بندی رسید و لذا تصمیم همه بر این شد که مذاکرات را تمدید کنند.

عراقچی تصریح کرد: این هفت ماه نیز از این جهت است که صرفا وقت کافی وجود داشته باشد ولی همه این اتفاق نظر را داشتند که باید ظرف چند هفته آینده به توافق برسیم و لذا مذاکرات بلافاصله شروع خواهد شد .

وی تاکید کرد: از یکی دو هفته دیگر مذاکرات را ادامه می دهیم تا به نتیجه برسیم.

معاون وزیر امور خارجه درباره میزان آزاد شدن دارایی ها مسدود شده طی هفت ماه آینده گفت: هر ماه 700 میلیون دلار از دارایی های مسدود شده ایران آزاد خواهد شد.در ماه های گذشته 7 میلیارد دلار از دارایی های ایران آزاد شده و و در ماه های آینده حدود 5 میلیارد دلار آزاد می شود.

عراقچی در پاسخ به این سوال که سطح نشست بعدی که در دسامبر برگزار خواهد شد، در چه سطحی خواهد بود؟ گفت: هنوز در این باره تصمیم گیری نشده است اما  در ماه دسامبر یک دور مذاکره در سطح معاونان و کارشناسی میان ایران و 1+5 خواهیم داشت. تصمیم داریم که به سرعت کار را پیش ببریم چون حرکت رو به جلویی انجام شده که باید استفاده از فضا صورت گیرد.

او بر حفظ حقوق و داشته های هسته ای ایران بر سر میز مذاکره تاکید کرد و گفت ما توافقی را خواهیم داشت که در آن حقوق مان رعایت شده باشد.

وی افزود: اگر اراده سیاسی لازم وجود داشته باشد حتی ظرف چند روز می شود به چارچوب کلی رسید . با توجه به پیشرفت هایی که در این چند روز شده ، تصویر برای رسیدن به تفاهم خیلی روشنتر است . در مورد چارچوب شاید بتوان در چند روز به جمع بندی رسید.

وی در پاسخ به سوالی درباره تمدید توافق ژنو گفت: ادامه روند توافق قبلی است و همه چیز هم بر اساس آن ادامه خواهد یافت.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره چهار ماهه بودن بخشی از دوره تمدید برای به توافق سیاسی و یا کلی گفت: چهارماهه بودن یعنی اینکه آن احساس پیش نیاید که هفت ماه طولانی است. واقعا همه مصمم هستند که کمتر از 4 ماه به تفاهم برسیم .

معاون وزیر امور خارجه کشورماندرباره تعهدات جدید از سوی دو طرف در قالب تمدید مذاکرات گفت: دقیقا همان شرایطی که در 10 ماه گذشته وجود داشته ادامه می یابد. غنی سازی ما ادامه دارد و برخی از محدودیت ها هم ادامه دارد و تحریم هایی که تعلیق کردند کماکان ادامه می یابد.

عراقچی ادامه داد: در برخی از مسایل هم پیشرفت هایی شده البته در برخی مسایل دیگر هنوز مشکلات و اختلاف ها وجود دارد. وی گفت: بعد از 10 ماه تصویر روشن تری از یک توافق داریم.

این مذاکره کننده ارشد ایران گفت: توافق ژنو با توافق نهایی یکی نیست چون حجم کار متفاوت است. توافق ژنو یک آتش بس معمولی بود اما توافق جامع یک توافق صلح است. طبیعی است که برای توافق جامع به زمان زیادی نیاز داریم. اما قسمت مشکل کار رفته است و گره هایی که الان است چشم انداز روشنی برای بازکردنش داریم. امیدواریم در ماه ها و هفته های آینده بتوانیم از این مسایل نیز عبور کنیم.

این عضو تیم مذاکره کننده درباره اختلاف میان گروه 1+5 اظهار کرد: هر چه مسایل شکافته می شود اختلاف ها هم بیش تر خود را نشان می دهد. تفاوت بین اروپایی ها و آمریکا با روسیه وجود دارد و رسیدن به یک موضع واحد برای شان سخت است و ما می خواهیم آن ها در مقابل ما نگاه واحد داشته باشند و اختلافات داخلی خود را حل و مواضع شان را یکی کنند و یکی مواضعش را بر دیگری تحمیل نکند.

عراقچی در پاسخ به این پرسش که مهم ترین مساله لغو تحریم ها علیه ایران است؟ گفت: ما درباره هیچ موضوعی هنوز توافق نکرده ایم. درباره هر موضوع راه حل و ایده وجود دارد و موضوع غنی سازی و اندازه آن و نحوه برداشته شدن تحریم ها مورد بحث است.

جدید ترین مطالب سایت