لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اروپا تعلیق تحریم های ایران را تمدید کرد

به دنبال تمدید مذاکرات هسته ای برای هفت ماه دیگر، اروپا تعلیق برخی از تحریم ها را که بهانه فعالیت هسته ای ایران وضع کرده بود، تمدید کرد. این تمدید شامل تعلیق ممنوعیت بیمه حمل و نقل دریایی نفت، معاملات طلا و بعضی نقل و انتقالات مالی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه ، بخش دیپلماتیک اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرده است که 28 عضو این اتحادیه تعلیق تدابیر محدود کننده اتحادیه اروپا علیه ایران را تا 30 ژوئن 2015 تمدید و اعضای اتحادیه به شکل کتبی در این مورد تصمیم گیری کردند.

اروپا تعلیق تحریم های ایران را تمدید کرد

یک منبع دیپلماتیک هم به خبرگزاری فرانسه گفت: مذاکرات تمدید شده است و تعلیق تحریم ها نیز تمدید شد.تعلیق تحریم ها شامل ممنوعیت بیمه و حمل و نقل نفت خام ایران است که در سال 2012 به اجرا درآمد.

اروپا تعلیق تحریم های ایران را تمدید کرد

اتحادیه اروپا همچنین ممنوعیت داد و ستد طلا و فلزات گرانبها و محصولات پتروشیمی را معلق کرد و سقف نقل و انتقالات پولی را که با سایر تحریم ها مرتبط نیستند افزایش داد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا هم گفت : با پایان یافتن دوره کار مسئول سیاست خارجی این اتحادیه، در هفته جاری باید برای انتخاب نماینده آتی خود در این مذاکرات و یا احتمال تمدید ماموریت ویژه کا ترین اشتون برای ادامه این گفت وگو ها تصمیم گیری شود.

در این حال، وزیر امور خارجه انگلیس با ارائه گزارش مذاکرات هسته ای ایران و 1 + 5 به مجلس این کشور ، گفت : رسیدن به توافق جامع به سود همه است . هاموند ضمن پیچیده و سخت خواندن مذاکرات هسته ای گفت:  تمدید این مذاکرات ، زمان و فضای لازم را برای ایجاد اطمینان و شروع مذاکرات به منظور رسیدن به توافق جامع فراهم خواهد ساخت . هاموند درباره تاخیر در بازگشایی سفارت انگلیس در تهران هم گفت : ما متعهد هستیم که در صورت امکان هر چه سریعتر این مساله عملی شود اما برخی مشکلات فنی سبب شده توافقی در این باره صورت نگیرد . لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه هم در گفتگو با رادیو فرنس اینتر ، لحن مذاکرات هسته ای را در وین مثبت دانست . فابیوس با وجود تاکید بر اینکه ایران حق دارد از هر نوع انرژی هسته ای غیرنظامی برخوردار باشد بار دیگر مدعی شد گفتگوهای هسته ای برای جلوگیری از نظامی شدن توان هسته ای ایران صورت می گیرد . در آمریکا هم سخنگوی وزارت امور خارجه گفت تمدید مذاکرات هسته ای به منزله کاهش بیشتر تحریم های ایران نیست. جف راتکی گفت : با تمدید توافق ، ما با مفاد کنونی طرح اقدام مشترک به کار خود ادامه خواهیم داد که شامل آزاد شدن بخشی از دارایی های بلوکه شده ایران در قسط های منظم خواهد بود. گفتنی است درپی تمدید توافق ژنو ، اتحادیه اروپا هم از تمدید تعلیق بخشی از تحریم های ایران بر اساس برنامه اقدام مشترک تا تیر ماه سال آینده، خبر داد.

جدید ترین مطالب سایت