لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ادعای پیشنهاد هسته ای ایران به 1+5 در وین

روزنامه عربستانی الشرق الاوسط مدعی شده، که ایران به ۱+۵ پیشنهاده داده است که به مدت ۳ تا ۷ سال فعالیت های هسته ای خود را متوقف کند.

خبرگزاری تسنیم: روزنامه سعودی الشرق الاوسط، ایران در آخرین دور مذاکرات هسته ای که در وین پایتخت اتریش برگزار و به مدت 7 ماه دیگر تمدید شد به 1+5 پیشنهاد داده است که به مدت 3 تا 7 سال فعالیت های هسته های خود را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، «تهران با این ادعا که در سال 2021 قرار دادش با روسیه برای تامین سوخت رآکتور بوشهر به پایان می رسد، پیشنهاد داده است که بعد از 7 سال سوخت رسانی به رآکتور بوشهر از سوی ایران را از سر گرفته شود.»

الشرق الاسط همچین نوشت که کشورهای غربی پیشنهاد ایران را رد کرده و بر ضرورت تامین سوخت رآکتور بوشهر از سوی مسکو تاکید کرده اند.

همچنین این روزنامه عربستانی مدعی شده است که گره اصلی در این مذاکرت مخالفت ایران با توقف غنی سازی 5 درصد بوده است.

کارشناسان معتقدند که عربستان سعودی در چند روز اخیر تلاش های زیادی برای به شکست کشاندن مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 انجام داده است که از جمله آن سفرهای سعود الفیصل وزیر خارجه این کشور به روسیه و سفر متعب بن عبدالله فرزند پادشاه عربستان و رئیس گارد ملی این کشور به آمریکا است.

آخرین دور از مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 در وین پایتخت اتریش برگزار شد و در 24 نوامبر به پایان رسید و دو طرف بار دیگر بر سر تمدید مذاکرات به مدت 7 ما

جدید ترین مطالب سایت