فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تولید لباس هوشمند با سیستم GPS

در سال‎های اخیر، فناوری های پوشیدنی به یکی از پرطرفدارترین محصولات تبدیل شده اند و مخترعان را در توسعه هرچه بیشتر چنین محصولاتی تشویق می کنند.

تولید لباس هوشمند با سیستم GPS

هموطن:در سال‎های اخیر، فناوری های پوشیدنی به یکی از پرطرفدارترین محصولات تبدیل شده اند و مخترعان را در توسعه هرچه بیشتر چنین محصولاتی تشویق می کنند.

حالا لباس هوشمندی تولید شده که نه تنها می تواند به اینترنت وصل شود، بلکه علائم حیاتی بدن را نیز کنترل می کند.لباس جالب و متفاوتی توسط محققان و مخترعان فرانسوی ساخته شده که از آن با عنوان «تی شرت یا پوست الکترونیکی دوم» یاد می کنند. این تی شرت، لباسی منحصربه فرد است و دارای ویژگی های متمایزی است که از میان آنها می توان به کنترل علائم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، ریتم تنفس، حرکت پاها و همین طور اتصال به اینترنت اشاره کرد.

این تی شرت هوشمند دارای سنسورهایی است که در ناحیه قفسه سینه قرار گرفته اند تا به اندازه گیری ضربان قلب و همین طور ریتم تنفسی شخص بپردازند. این تی شرت می تواند برای افراد مختلف کاربرد داشته باشد. برای ورزشکاران و اطلاع از عملکرد ارگان های حیاتی بدنشان حین تمرینات یا افراد سالمند، زنان باردار و... می تواند مفید باشد. از سوی دیگر، این تی شرت مجهز به GPS بوده و می تواند با اتصال به اینترنت موقعیت مکانی شخص را به او نشان دهد. این لباس را به سادگی و بدون بروز هیچ مشکلی می توان مورد شست وشو هم قرار داد.

در سال های اخیر، استفاده از گجت ها و فناوری های پوشیدنی بسیار متداول و رایج شده است. این گجت ها با وجود اینکه در اندازه های کوچکی ساخته می شوند، اما از قابلیت های بسیاری برخوردار بوده و کاربردهای سلامتی و پزشکی قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند. این تی شرت هوشمند قرار است در سال 2015 میلادی عرضه شود، اما از قیمت احتمالی آن خبری منتشر نشده است.

منبع : donya-e-eqtesad.com

جدید ترین مطالب سایت