لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پیشنهادهای ایران برای حل بحران فلسطین، در سازمان ملل

رضا نجفی تصریح کرد: بیش از ۶۵ سال است که مسئله فلسطین تنها یک مسئله اسلامی و عربی نبوده بلکه به یکی از موضوعات سیاسی و حقوقی پیچیده در سطح جهانی تبدیل شده است.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در وین، امروز (جمعه) در سخنرانی  درسازمان ملل، به مناسبت روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین گفت : بیش از 65 سال است که مسئله فلسطین تنها یک مسئله اسلامی وعربی نبوده بلکه در طی ایام به یکی از موضوعات سیاسی و حقوقی پیچیده در سطح جهانی تبدیل شده است .

پیشنهادهای ایران برای حل بحران فلسطین، در سازمان ملل

رضا نجفی افزود: سال های بسیاری نصیب مردم فلسطین چیزی جز ستم، آوارگی، قتل عام و اشغال خانه هایشان نبوده و در این مدت به علت سیاست های استعماری و مخرب رژیم صهیونیستی پیوسته و هر روز بیشتر از روز قبل از حقوق خود محروم شده اند و سرزمین مادری آنان کوچک و کوچک تر شده است. 

نجفی گفت : تنها چند ماهی از زمان ایجاد یک فاجعه انسانی دردناک دیگر توسط ماشین جنگی خونریز رژیم صهیونیستی در باریکه غزه گذشته است که در آن مردم بی دفاع غزه به ویژه زنان، کودکان و سالخوردگان فلسطینی توسط رژیم مزبور سلاخی شدند.

وی ادامه داد: اقدامی جنایتکارانه که با ارتکاب آن بار دیگر رژیم صهیونیستی اعتبار تصمیمات جامعه بین المللی و جهان متمدن به ویژه سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن را به چالش کشید و اصلی ترین ارزش های جامعه بشری را تضعیف کرد.

نجفی به واکنش موثر اعضای جنبش عدم تعهد به ویژه کمیته فلسطین در قبال جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه که با ابتکار جمهوری اسلامی ایران به برگزاری اجلاس مهم این کمیته در تهران در مرداد ماه امسال با شرکت وزیران امور خارجه دولت های عضو جنبش انجامید اشاره و فرازهایی از بیانیه مصوب اجلاس مزبور از جمله تاکید جنبش بر ضرورت واکنش جدی سازمان ملل متحد و شورای امنیت در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در غزه در قالب اقدامات دسته جمعی به دلیل ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت علیه مردم فلسطین قرائت کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین در ادامه با بیان فهرستی از جنایات و اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین شامل استعمار سرزمین فلسطین، غصب اموال فلسطینیان، توسعه ساخت و ساز شهرک های یهودینشین، ایجاد و گسترش دیوار حائل، ترور و نفرت افکنی علیه شهروندان فلسطینی، تخریب ساختمان ها و اموال مردم فلسطین، اقدامات خصمانه تندروها علیه اماکن مقدس مسلمانان و مسیحیان به ویژه در بیت المقدس ومسجدالاقصی پرداخت. 

رضا نجفی این اقدامات را به عنوان مصادیقی از استمرار فعالیت های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی که مستلزم اقدام همگانی فوری برای پاسخگو کردن رژیم مزبور هستند، دانست و افزود که جهان تنها در صورتی روی صلحی ماندگار را خواهد دید که به همه مظاهر بی عدالتی از جمله وضعیت کنونی فلسطین به طور مناسب پرداخته شود.

نجفی در ادامه داد: در این زمینه بار دیگر راه حل پیشنهادی کشورم برای حل بحران فلسطین که بنیان آن بر اصول دموکراسی نهاده شده است را بیان می کنم که طبق آن شرط تحقق صلحی پایدار در فلسطین تنها با اجرای عدالت، پایان دادن به تبعیض - خاتمه اشغال کلیه سرزمین های اشغالی فلسطین و در نهایت توسل به ابزار دموکراتیک برای کمک به کلیت مردم فلسطین برای تصمیم گیری آزادانه در باره سرزمین مادری خود و دستیابی به آمال خویش به ویژه تاسیس یک دولت فلسطینی مستقل به مرکزیت قدس شریف است. 

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دوم دسامبر سال 1997 میلادی با تصویب قطعنامه ای 29 نوامبر هر سال را به عنوان روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین اعلام کرد.

به همین مناسبت مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و دفاتر آن در سایر مناطق جهان از جمله در وین و ژنو هر ساله مراسم بزرگداشت این روز را برگزار می کنند.

مراسم امسال روز همبستگی با مردم فلسطین به دلیل تعیین سال 2014 به عنوان سال بین المللی همبستگی با مردم فلسطین توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

یوری فدوتوف، مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در وین در ابتدای این مراسم پیام بان کی مون رابه مناسبت این روز قرائت کرد.

سپس شماری از نمایندگان دولت ها و شخصیت های مهم سیاسی و فرهنگی از جمله سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران در وین به مناسبت روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین سخنرانی کردند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

جدید ترین مطالب سایت