لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سازمان ملل خشونت پلیس آمریکا را محکوم کرد

سازمان ملل با انتقاد از رفتار پلیس آمریکا از مقامات این کشور خواست به گزارش های منتشر شده درباره خشونت پلیس علیه افراد غیرمسلح  به ویژه سیاهپوستان رسیدگی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از رویترز، کمیته ضد شکنجه سازمان ملل امروز (جمعه) از آمریکا خواست، به طور کامل به موضوع خشونت پلیس و تیراندازی به سوی نوجوان غیرمسلح سیاهپوست رسیدگی کرده و اطمینان حاصل کند که سلاح های شوک دهنده تنها در مواقعی که امنیت جانی فرد تهدید می شود، استفاده شود.

این کمیته  در گزارشی تجاوز به افراد بازداشت شده، به زنجیر کشیدن زنان باردار در برخی از زندانها و استفاده گسترده از زندان انفرادی را در آمریکا تقبیح کرد.

در این گزارش همچنین درباره گسترش خشونت پلیس و استفاده از زور در برابر اقلیت های نژادی به شدت ابراز نگرانی شده است.

همچنین در این گزارش به تیراندازی های مکرر پلیس به سیاهپوستان و تعقیب و گریزهای مرگبار این اقلیت نژادی اشاره شده است.

این در حالیست که دولت  آمریکا اذعان کرده است، 10 کارشناس مستقل در قالب هیئتی به بررسی 20 پرونده سوء استفاده پلیس از سال 2009 به بعد پرداخته و بیش از 330 افسر پلیس به اتهام وحشیگری تحت تعقیب قرار گرفته  اند.

با این حال سازمان ملل اعلام کرد که اطلاعات کافی درباره نتایج این تحقیقات در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.

این سازمان همچنین به چندین مورد گزارش درباره استفاده افسران پلیس آمریکا از سلاح های شوک دهنده علیه افراد غیرمسلح پرداخت و دو مورد قتل در ایالت های فلوریدا و ایلینوی را محکوم کرد.

این انتقاد چند روز پس از آن صورت گرفت که هیئت منصفه عالی ایالت میسوری آمریکا تصمیم گرفت افسر پلیس سفیدی که یک نوجوان سیاه پوست غیر مسلح را به ضرب گلوله کشته بود تحت پیگرد قرار نگیرد. این تصمیم باعث شد اعتراضاتی در سراسر آمریکا آغاز شود.

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل متحد همچنین گزارش نتایج بررسی های خود را درباره تیراندازی های پلیس به سیاه پوستان در آمریکا منتشر و اعلام کرد این کمیته نگران گزارش های فراوان درباره رفتار خشونت آمیز پلیس و توسل بیش از حد به زور در آمریکا به ویژه علیه افرادی است که متعلق به یک گروه قومی یا نژادی خاص هستند.

این کمیته که به طور دوره ای پیشینه 156 کشور را که کنوانسیون ضد شکنجه را تصویب کرده اند بررسی می کند اعلام کرد، هیئت های سطح بالایی از مقامات آمریکایی به ژنو آمده اند تا از پیشینه آمریکا در این زمینه دفاع کنند اما نتوانستند رفتار خشونت آمیز پلیس این کشور را توجیه کنند و این تاسف بار است.

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل متحد از واشنگتن خواست فوری و بیطرفانه درباره  رفتار خشونت آمیز پلیس و توسل بیش از حد نیروهای پلیس به زور تحقیق و عاملان آن را محاکمه کند.

سازمان ملل خشونت پلیس آمریکا را محکوم کرد

سازمان ملل خشونت پلیس آمریکا را محکوم کرد

جدید ترین مطالب سایت