لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روحانی برای دهمین سفر استانی کجا می رود؟

کاروان تدبیر و امید در ادامه سفر استانی خود به منظور افتتاح خط ترانزیتی شرق دریای خزر (گرگان - اینچه برون - ترکمنستان) به استان گلستان سفر خواهد کرد.

روحانی برای دهمین سفر استانی کجا می رود؟

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در دهمین سفر استانی خود سه شنبه به استان گلستان می رود. در این سفر که جنبه بین المللی دارد قرار است خط ترانزیتی شرق دریای خزر (گرگان - اینچه برون - ترکمنستان) افتتاح شود.

 خط  آهن گرگان – اینچه برون سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان را به یکدیگر متصل می کند؛ طول راه آهن گرگان - اینچه برون - اترک - برکت در ۳ کشور قزاقستان، ترکمنستان و ایران حدود ۹۰۸ کیلومتر است و در شرق دریای خزر ساخته شده که ۱۲۰ کیلومتر آن در قزاقستان، ۷۰۰ کیلومتر در ترکمنستان و ۸۸ کیلومتر در ایران قرار دارد و این خط ریلی کشورهای  (CIS) را به خلیج فارس و کشورهای جنوب شرق آسیا متصل می کند.

راه آهن اینچه برون- گرگان نیز بخشی از این پروژه ریلی است که از ناحیه "اوزن" قزاقستان آغاز و پس از عبور از شرق دریای خزر به کشور ترکمنستان رسیده و پس از عبور از محدوده اترک در خاک ایران از اینچه برون به گرگان ادامه پیدا می کند.

 فاز اول ایستگاه راه آهن اینچه برون به مساحت ۳ هزار متر به اتمام رسیده و در فاز بعدی ۹ هزار متر به این فضا اضافه می‎شود.

ساختمان فعلی شامل فضاهای مسافری، گمرکی، ایستگاه پیاده و سوار مسافر، پلیس و نمازخانه است و در حدفاصل گرگان تا اینچه برون چهار ایستگاه احداث شده که عملیات ساخت این ایستگاه‎ها در مراحل پایانی قرار دارد.

علاوه بر كشورهای مذكور، این خط ریلی جدید برای كل منطقه حائز اهمیت است و حمل و ترانزیت بار را میان كشورهای منطقه تسهیل نموده و ضمن كوتاهتر شدن مسیر شمال- جنوب در حدود ۶۰۰ كیلومتر، زمان و هزینه های حمل بار را كاهش می دهد. با توجه به اتصال خطوط ریلی ایران به تركیه در غرب و امتداد خطوط ریلی كشور تا بندر عباس در خلیج فارس و همچنین اتصال به پاكستان در جنوب شرق و اتصال به عراق در جنوب غرب و اتصال خطوط ریلی قزاقستان به روسیه در شمال، اتصال خطوط ریلی تركمنستان به ازبكستان در شمال شرق (و كشورهای قرقیزستان و تاجیكستان)، می توان پیش بینی نمود كه خط ریلی جدید تاثیر قابل توجهی در ترانزیت و رشد حجم تجارت دركشورهای منطقه خواهد داشت.

این خط ریلی قرار است روز چهارشنبه با حضور رؤسای جمهور سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان ابتدا در ایستگاه خاک ترکمنستان و سپس ایستگاه خاک ایران به بهره‎برداری برسد. 

منبع: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت